Manşet

Yüksel Yalçın

Gümüşhane Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı ve Enerji AŞ Genel Müdürü Yüksel Yalçın

Gümüşhane Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı ve Enerji AŞ Genel Müdürü Yüksel Yalçın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Türk toplumunda kadının çok büyük bir yere sahip olduğunu belirten Yalçın, kadınların bir gün değil yılın 365 günü el üstünde tutulması gerektiğini dile getirdi.
GÜSİAD Başkanı ve Enerji AŞ Genel Müdürü Yüksel Yalçın;
Kadınların, ekonomiden siyasete, eğitimden ticarete yaşamın her alanında olması gerektiğini vurguladı.
Yalçın, Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında şunları kaydetti:
“Kadın bizim anlayışımıza göre sadece ana, eş veya kız kardeş değildir. Kadın bizde özdür, candır, canandır. Kadın bizde değerlerin en yücesi ahlaktır, edeptir, ölçüdür, töredir, terbiyedir. Kadın bizde izzettir, lütuftur, şereftir, onurdur, haysiyettir. Kadın bizde özdür. Kadın, bizde irfandır. Kadın bizde kahramandır, cesarettir, yürektir. Kadın bizde Nene Hatun’dur, Şerife Bacı’dır. Kadın bizde toplumdur, toplumun ta kendisidir. Kadınlar bizim başımızın tacıdır. 8 Mart, varlıklarıyla fedakârlığı, kahramanlığı ve duyarlılığı temsil eden, sonsuz sevgi ve merhamet timsali kadınlarımızın gurur günüdür. Ailesi, ülkesi ve milleti için yaptığı fedakârlıklarla, sosyal ve ekonomik alanda önemli roller üstlenen, toplumumuzun yapısını güçlendirip şekillendiren, aile birliğinin en önemli unsuru, daima özverinin, asaletin, sevginin kaynağı olan kadınlarımız her türlü takdiri hak etmektedirler. Dinimiz annelerimize, kadınlarımıza büyük önem vermiştir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) bir hadisinde ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ buyurarak bundan tam bin 500 yıl önce kadınlarımıza verilen değeri ortaya koymuştur. Ülkemiz dünyada birçok ülkeden önce kadınlarımıza önemli haklar sağlamıştır. Kadınlarımızı sadece bir gün değil, 365 gün el üstünde tutmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle başta şehitlerimizin ve gazilerimizin anneleri ve eşleri olmak üzere bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum. Tüm kadınlara ve hanım kardeşlerimize huzur, mutluluk, sağlık ve esenlik dolu yıllar diliyorum”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı