Diğer

Yücel Olgun

Gümüşhane / Köse - Oylumdere Köyü Derneği Eski Başkanı  Yücel Olgun

Gümüşhane / Köse – Oylumdere Köyü Derneği Eski Başkanı  Yücel Olgun, altı yıl önce sivil toplum kuruluşu faaliyetlerinden ayrıldı.

Gümüşhane.com’la eski dernekçilik faaliyetlerini ve yaşadığı güzel anıları paylaşan Olgun, dernekçilik için, ‘Ne çok çok iyi ne çok çok kötü’ tanımında bulundu.

Yücel Olgun, o döneme ilişkin görüşlerini şu şekilde dile getirdi:

”Bir taraftan insanına hizmet götürüyorsun onun mutluluğu var, diğer tarafta olur olmaza itiraz eden insanına cevap veriyorsun onun yorgunluğu var. Yine de dernek başkanlığım dönemimde en son Bağcılar İlçesinde görkemli bir program yaptık ve belediye başkanı sayın Lokman Çağırıcı o akşam onur konuklarımızdan birisiydi.  Yaptığımız çekilişte bir televizyon büyük ödül idi ve biz sayın başkana bu ödülü almasını isteyerek bazı taleplerimize yanıt vermesini istedik. Sağ olsunlar o da bizi kırmadı ve talebimizi karşılamak suretiyle biz dernek yönetimi olarak Oylumdere Köyü’nde çocuklarımıza dönük güzel işler yaptık. Dönemin Valisi sayın Enver Salihoğlu’da bu çalışmalarımızı yakından izlemiş bizleri takdir etmişlerdi Derneğin, dernekçiliğin böylesine güzel yönleri de var. Tabi yoruluyorsunuz ailenizden, işinizden taviz vermek zorunda kalıyorsunuz ki bu da bu işin olumsuz yönüdür”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı