Manşet

Yeniden Ayağa Kalkmalıyız

Uzun süreli sessizliğini bozan Gümüşhane Dernekler Federasyonu Eski Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Kaya; Gümüşhane.com’a konuştu.
Bir süreden beri STK cephesinde yaşanan durgunluğa dikkat çeken Kaya, önemli açıklamalarda bulundu.
İstanbul’da en güçlü STK olan federasyonun yeniden ayağa kaldırılması gerektiğine değinen Kaya, siyasetten uzak, Gümüşhanelileri bir araya toplayacak; kurumsal kimliğinden hiçbir şey beklemeden sadece samimi hizmet duygusu ile hareket eden bir oluşuma ihtiyaç olduğunu vurguladı.
Kaya uzun süredir STK cephesinden uzak olduğunu ancak bu konuda kendisine düşen ne varsa yapmaya gayret gösterdiğini söyledi.
Mehmet Akif Kaya; STK’da olması gereken hizmet anlayışını şu şekilde dile getirdi:
‘’Federasyon uzun süreli hizmet veriyor bu hizmetlerin eksik yada tam olduğu konusunda ben bir görüş bildirmeyeceğim o konu Gümüşhane kamuoyuna aittir. Benim ifade edeceğim konu federasyonun gerçekten samimi, kucaklayıcı, hizmet üreten, hizmetle bütünleşmiş bir anlayışla yoluna devam etmesi gerektiğidir. Yıllardır siyasetten uzak, sadece Gümüşhane’yi ve Gümüşhanelileri özümseyen bir federasyondan söz ettik. Bugün de düşüncelerimiz değişmedi hepimizin farklı görüşü ya da bir eğilimi olabilir ancak söz konusu Gümüşhane çıkarları ise biz tarafsız, siyasetten uzak, kırmadan dökmeden yeniden ayağa kalkması gerektiğine inandığımız bir federasyon anlayışının var olması gerektiğini söylüyoruz. Bu gerçek ‘’o, bu, şu’’ değil sadece ‘’BİZ’’ düşüncesinden hareketle olabilir. Tartışmadan uzak, herkesi dinleyen ve dinlemesi gereken güçlü bir STK hepimizin isteğidir. İstanbul’da Gümüşhaneliler güçlüdür, bu güçlü potansiyel STK dediğimiz güçlü oluşumlarla daha da sağlamlaştırılmalıdır’’..

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı