Manşet

Vali Taşbilek’in Engelliler Haftası Mesajı

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı, Vali Ttaşbilek’in mesajı şöyle:

Toplumda engelli doğan ya da çeşitli nedenlerle sonradan engelli duruma düşen insanların toplumsal hayata entegre edilmeleri, yaşam şartlarının iyileştirilerek onlara daha kaliteli bir yaşam imkanı sunulması, insana ve topluma karşı olan sorumluluğumuzun bir gereğidir.
Devletimiz, sosyal devlet olmanın bir gereği olarak, engelli vatandaşlarımıza eğitim, sağlık ve istihdam haklarına ait hizmetleri sunmakta, bu kapsamda çıkarılan yasalarla uygulamaya konulan evde bakım hizmetleri, danışmanlık, destek, bakım ve rehabilitasyon hizmetleri, ilimizde de yoğun bir şekilde yürütülmektedir. Bu bağlamda, ilimiz genelinde bulunan engellilerimize evde bakım hizmetleri verilmekte, çok sayıda engellimizin de bakımı sağlanmakta, engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşama aktif olarak katılma konusundaki sıkıntılarını ortadan kaldırmaya ve tüm vatandaşlarımıza sunulan kamusal hizmetlerden sorunsuz bir şekilde yararlanabilmelerine yönelik çalışmalarımız artarak devam etmektedir.
Her sağlıklı insanın da engelli adayı olduğu gerçeğinin unutulmaması temennisiyle, tüm engelli vatandaşlarımıza aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı