Eğitim

Üçüncüoğlu: Tarih Boyunca Bir Çok Şehit Verdik

Gazeteci Yazar Güngör Üçüncüoğlu Öğrencilerle Buluştu

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2017 – 2018 eğitim öğretim döneminde başlayan ve bu eğitim öğretim döneminde revize edilerek devam ettirilen Gümüş’hane’ler okuyor projesi kapsamında Araştırmacı – Gazeteci – Yazar, Güngör Üçüncüoğlu öğrencilerle buluştu.

Şehitlik ve Gazilik teması etrafında gerçekleştirilen konferansın birincisi Sarıkamış Şehitlerini anma haftasında Merkez Atatürk Ortaokulu’nda gerçekleşti.

İkinci konferans ise Gümüşhane Lisesi öğrencileriyle Rehberlik Araştırma Merkezi salonunda yapıldı.

Konferanslara Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mesut Olgun, İbrahim Taş, Şube Müdürleri, Atatürk Ortaokulu Müdürü Birol Tuğlu, Gümüşhane Lisesi Müdürü Fatih Demirel, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan; “Gümüş’hane’ler okuyor projesi kapsamında yürüttüğümüz faaliyetlerle öğrencilerimizi sadece kitapla ve kütüphanelerle buluşturmanın yanı sıra ilimizin yetiştirdiği kültür sanat alanındaki yetkin kişilerle de buluşturarak onların tecrübelerinden öğrencilerimizin istifade etmesine yardımcı olmaya çalışıyoruz. “ dedi.

II. Dünya harbindeki Osmanlı İmparatorluğu’nun savaştığı cephelerden ve bu cephelerdeki şehitlerimizden bahseden Güngör Üçüncüoğlu; “Tarih boyunca birçok şehit verdik. Bu şehitler arasında Gümüşhaneli olanlar da var. Sizler okullarda öğretilenlerden daha fazlasını öğrenebilmek için meraklı olmalısınız. Ders kitapları haricinde de kitaplar okumalısınız.” Diyerek öğrencilere telkinlerde bulundu.

Okul müdürlüklerinin günü temsilen sundukları hediyelerle programlar sona erdi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı