Manşet

TÜBİTAK’ta Dereceye Giren Öğrencilere Ödül

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurulumu

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) proje yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Vali Kamuran Taşbilek, TÜBİTAK 14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına Gümüşhane Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenleri Filiz Köksal ve Gürbüz Ataman danışmanlığında finalist olarak katılan ve 2 ayrı alanda 2 ayrı Türkiye İkinciliği kazanan öğrenciler Mustafa Aybars Tuğlu (Kimya alanında Kuşburnu Çekirdeğini Atmıyoruz Geri Kazandırıyoruz Projesi ile) ve Selvi Eroğlu’nu (Değerler Eğitimi alanında Masal ve Hikâye Kitaplarının Değerler Eğitimi Kapsamında İncelenmesi Ters Açı İsimli Proje) aileleriyle birlikte misafir etti.
Vali Kamuran Taşbilek, ‘’Dereceye giren öğrencilerimizle gurur duyuyorum. Evlatlarımızın çalışmalarına devam etmeleri için elimizden geleni yapacağız. Bu süreçte öğrencilerimizin her zaman yanında olan ailelerine ve öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Ziyaretin ardından Vali Taşbilek, öğrencilerimize hediye verdi.
Valilik makamında düzenlenen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Şube Müdürü Oltan Balyemez, okul müdürü Vahdettin Eroğlu, danışman öğretmenler, dereceye giren öğrenciler ve aileleri de katıldı.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Kapalı
Kapalı