Manşet

Torul’a Millet Bahçesi Kurulacak

Torul Belediye Başkanlığının son dönemdeki en yüksek prestijli projesi

Torul Belediye Başkanlığının son dönemdeki en yüksek prestijli projesi Millet Bahçesi yapılmasına ilişkin süreç İller Bankası tarafından onaylandı.
Torul’da belediye başkalığına Merkez Mahallesi Değirmen Yanı Mevkii’nde 3.809,52 m² alana Millet Bahçesi kurulacak.
Proje hakkında bilgi veren Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir “Belediye Başkanlığımız ile İller Bankası ortaklığında ilçemiz Merkez Mahallesi Cennet Dere Yolu Mevkii’nde belediyemize ait 3.809 metrekarelik alanda “Millet Bahçesi” projemiz bugün resmi olarak tamamlanmak üzere TC. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İlbank bünyesinden geçmiştir. Projemizin geçmesinde emekleri bulunan 23, 24, ve 25. Dönem Gümüşhane Milletvekilimiz, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemalettin Aydın hocamıza, İller Bankası Genel Müdürü Yusuf Büyük beyefendiye ve İller Bankası Trabzon Bölge Müdürü Cafer Bilgin beye ilçe halkım adına teşekkür ediyorum. İnşallah kısa süre içerisinde Millet Bahçesi projemize başlayacağız. İlçemizde yaşayan vatandaşlarımıza sunacağımız en önemli sosyal alanların başında gelecek olan bu projemizi hayata geçirmek için heyecan duyuyor ve ekibimizle birlikte bir an önce bu projenin faaliyete geçmesi için çalışmalarımıza başlayacağımız müjdesini siz değerli hemşehrilerime vermekten mutluluk duyuyorum.” ifadelerine yer verdi.
Çocuk oyun parkı alanları, kamelya, piknik masaları ve otopark gibi çeşitli hizmetleri içerisinde barındıracak olan Millet Bahçesi için ilçede çalışmalar 2021 yılı itibariyle başlayacak.

Hasan Yılmaz – Torul

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı