Manşet

Şiran Dernekler Federasyonundan Fransa’ya Kınama

Fransa’da İslam Peygamberi Hz Muhammet’e (SAV) ve İslam dinine yönelik kabul edilemez söylemler

Fransa’da İslam Peygamberi Hz Muhammet’e (SAV) ve İslam dinine yönelik kabul edilemez söylemler Şiran Dernekler Federasyonu tarafından kınandı. Başkan Serkan Kaya, yaptığı açıklama da ‘Fransa’nın Albertville şehrindeki okullarında Hz. Muhammed’e hakaret içeren karikatürlerle ilgili öğretmenlerinin sorusuna verdikleri cevaplar nedeniyle gördükleri “terörist muamelesi” kabul edilemez.’ Dedi.

TÜRK ÇOCUKLARININ GÜMÜŞHANELİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI
Fransa polisinin İslam Peygamberi Hz Muhammet’in (SAV) karikatürlerini göstererek yaptıkları hakarete gösterdikleri tepki nedeniyle terörist muamelesi yapılan Türk çocuklarının Gümüşhane Şiran Evren Köyü nüfusuna kayıtlı olduğunu öğrendiklerini belirten Kaya, basın açıklamasında şunları kaydetti:
‘’Fransız polisinin Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’e hakaret içeren karikatürlere tepki gösterdikleri için içlerinde Şiran Evren köylü Polat ve Yıldırım ailesininde çocuklarının olduğu 10 yaşındaki Türk çocuklarına terörist muamelesi yapılması asla kabul edilemez.

Fransa’nın tüm Dünya Müslümanlarını tahrik etme pahasına Peygamber Efendimize hakaret içeren karikatürü yayınlatması özgürlük kapsamı safsatasında normal karşılanırken 10 yaşındaki Müslüman Türk çocuklarının bu konuda öğretmenlerinin sorduğu soruya verdikleri insancıl cevabı dahi terör kapsamına sokup savunmasız masum 10 yaşındaki çocukları sabahın köründe uzun namlulu silahlarla büyük terör operasyonu kapsamında göz altına almaları ve baskı uygulamaları asla kabul edilemez. Bunun hiçbir insani ve savunulacak tarafı yoktur.

İSLAMİYETTEN SOĞUTMA HAREKETİ OLDUĞU AŞİKÂR
Gümüşhane Şiran Evren köylü hemşerilerimiz Servet Yıldırım ve Ayşegül Polat’ın söylediklerine bakınca 10 yaşındaki yavrularımıza “Namaz kılıyor musunuz, camiye gidiyor muzunuz” gibi dininiz ile barışık olursanız sizi rahatsız ederiz baskısı anlamına gelen bu operasyon çocuklarımızı İslamiyet’ten soğutma hareketi olduğu aşikâr olup ülkemize ve Müslümanları tahrik eden bir olaydır.

İNSANLIK DIŞI
Hiçbir Müslüman, insanın canını almayı doğru bulmaz. 16 Ekim’de öğrencilerine bu karikatürü gösterdi diye başı kesilen öğretmenin öldürülmesi de bir barbarlık ve caniliktir. İslamiyet’te hiç zaman yeri yoktur. Nitekim bu minik yavrularımızda bu eyleme üzüldüklerini söylemişler. Ama bu insanlık dışı baskın sonrası 11 saat göz altı süresince 10 yaşındaki çocuklara sadece ailelerinin ve kendi İslami yaşamları ile ilgili soru sormalarının amaçlarının bir psikolojik baskı olduğunu ortaya koymaktadır. Yani bu olaya bu minik yavrularımız kadar üzülmedikleri de aşikardır.

PEYGAMBER SEVGİSİNİ O YÜREKLERDEN ATAMAYACAĞI GİBİ DAHADA PEKİŞTİRMİŞTİR

Kâinatın efendisi Sevgili Peygamberimize karikatür adı altında yapılan saldırı ile ilgili yüreklerini ortaya koyan çocuklarımız bizim sesimiz olmuştur. Bu çocuklarımıza yapılan operasyonun Efendimiz (S.A.V) zamanında da Müslümanlara olan bu baskıların aradan geçen 1400 seneye göre sadece şeklinin değiştiğinin göstergesidir. Yaşadığı dönemde savaşta bile insani kuralları her zaman önde tutan Efendimiz’i savunmayı teröristlikle eş değer tutmaya çalışan bu zihniyet ancak savunmasız minik yüreklere saldırmayla Peygamber sevgisini o yüreklerden atamayacağı gibi dahada pekiştirmiştir.
Bu kabul edilemez operasyona maruz kalan 10 Yaşındaki minik yüreklere ve hemşerilerimiz Yıldırım ve

GEÇMİŞ OLSUN
Polat aileleri nezdinde tüm ailelere geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı