Köşe Yazıları

SAHİPSİZ ŞEHRİN FUTBOLCULARI

Yıllarca bekledik,Gümüşhanespor, 3. Ligden 2. Lige yükselsin diye,Gümüşhane’nin prestiji artsın, Gümüşhane şehri ismini daha fazla duyursun diye…Yıllarca 3. Ligde misafir dediğimiz Gümüşhanespor  2. Ligde mücadele etmeliydi belki daha da üstlerde, hayalimizi böyle kurmuştuk.

*Öyle ya da böyle Gümüşhane spor tam 13 yıllık hasreti dindirdi.2. Lige yükseldi,2. lig ekibi oldu.
Ne yazık ki,Şu ana kadar oynadığı 3 karşılaşmadan sadece bir puan çıkarabildi..

O YAZI ÖNEMLİYDİNeden böyle olmuştu,Düşündüm bir an..Sosyal medyada Gümüşhanespor’un halini anlatan bir yazı çarptı gözüme.Facebook sayfasından Gadalar grubunun yayınladığı fotoğraf, Gümüşhanesporun yalnız kaldığının göstergesiydi.O resimde,BAL liginde oynayan Baybıurtspor bile tribünlerini ağzına kadar doldururken Gümüşhanespor tribününde yeller esiyordu..
HAK EDİYOR MUYUZ?Hiç gocunmaya gerek yok,Bu takımdan başarı bekliyorsak,Sen, ben hepimiz Kırmızı Beyaz renklere sözde destekten vazgeçip var gücümüzle destek vermeliyiz.Örneğin bu takım İstanbul’a geldiğinde kaç STK tarafından destekleniyor, ilgi gösteriliyor, ya da bir derdin var diye kapısı çalınıyor.E tabi, sen Gümüşhane’de tribünü doldurmazsan, destek vermezsen, her şeyi her zaman olduğu gibi oluruna bırakırsa, İstanbul’daki de öylece bakar, sahip çıkmaz.

GÜMÜŞHANELİ YÖNETİCİLER NE YAPIYOR?Soruyoruz,Gümüşhaneli diğer yöneticiler ne yapıyor,Örneğin bu hafta kendi sahasında oynayacaklarıı müsabaka için günler öncesinden hazırlık yapılıyor mu;Hiçbir şey yapılmasa bile o lise çağındaki çocuklar, üniversiteli gençler dahili anonslarla hafta sonuna yetiştirilemez mi,Belediyeler emirlerindeki araçları taraftar toplamak için kullanamaz mı?Nasıl  Gümüşhanespor sevgisidir bu anlayış,Belediye başkanı yok, sokakta insanı yok, amiri yok, memuru yok.
NEREDE 60 BİN GÜMÜŞHANELİSTK yöneticileri her daim İstanbul’da şu kadar Gümüşhaneli var diyerek dillerinden eksik etmezler,Ne ki bu sayının bir rakamdan ibaret olduğu görülüyor,
Parmakla gösterilecek sayıda taraftar kadarın ötesinde hani ne var diyorum ben…Gümüşhanespor sadece Gümüşhane de değil, İstanbul’da da yalnız garip kalıyor.


SADECE FUTBOLCULARA VURMAK: NE KADAR KOLAY
Kötü sonuçlar arka arkaya geldi mi,?Başlıyoruz hariçten gazel okumaya,Peki, biz ne kadar sahip çıktık, bu kulübün yöneticisine, futbolcusuna, çalışanına,Bazen gerçekten düşünüyorum,Biz ne kadar Gümüşhanesporluyuz diye,Sahipsiz şehrin futbolcularına vermediğimiz, göstermediğimiz sevginin, ilginin, güzelliklerin hesabını soramayız,Buna hakkımız yok. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı