Diğer

Rektör Zeybek’e COVİD-19 Aşısı Yapıldı

Gümüşhane Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek

Gümüşhane Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, yeni tip koronavirüse (COVİD-19) karşı geliştirilen CoronaVac aşısını yaptırdı.
Rektör Zeybek’e Covid-19 aşısı, Gümüşhane 15 Nolu Aile Hekimliği Biriminde görevli Doktor Ali Çıtlak tarafından yapıldı.
Aşılanmanın hem bireysel hem de toplumsal açıdan son derece önemli bir konu olduğunu vurgulayan Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Sağlık Bakanlığımız himayelerinde başarıyla devam eden aşı programımız dahilinde ben de COVİD-19 virüsü aşımı yaptırdım. Salgınla mücadelede en önemli konularımızdan olan maske, mesafe ve hijyene dikkat etmenin yanı sıra, aşı sıramız geldiği vakit mutlaka aşılarımızı da yaptıralım. Çünkü aşı hali hazırda en güvenilir korunma yöntemlerinden bir tanesidir. Zaten dünyada aşı tedariki ile ilgili büyük bir sıkıntı var. Bu nedenle de kanaat önderlerimiz başta olmak üzere sırası gelen tüm vatandaşlarımızı da sıralarını aksatmadan aşı olmaya davet ediyorum. Titizlikle sürdürülen yerli aşı çalışmalarının da bir an önce başarıyla neticelenmesini temenni ediyorum. Aşı konusunda bizlere yardımcı oldukları için Üniversitemiz kampüsü içerisinde bulunan Gümüşhane 15 Nolu Aile Hekimliği Biriminde görevli Sayın Dr. Ali Çıtlak’a ve tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. İnşallah bu salgından el birliği ile en yakın zamanda kurtuluruz” açıklamasında bulundu.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı