Diğer

Mühür Uçar

Gümüşhane - Bayburt Havalimanında sona doğru yaklaşılıyor

Gümüşhane – Bayburt Havalimanında sona doğru yaklaşılıyor. Son yılların en büyük kamu yatırımları arasında yer alan havalimanı bölgenin kaderini değiştirmeye hazırlanıyor.

2010 yılı büyükşehir yasası ile kapatılan Köse Salyazı Beldesinin eski Belediye Başkanı Mühür Uçar, pist uzunluğunun yaklaşık 2 kilometreyi bulan Gümüşhane Bayburt Havalimanının bölge için son derece önemli bir yere sahip olduğunu kaydetti

Uçar, yatırımı orta ölçekli ticaret hacmi için önemli bulduklarını kaydederken havalimanının hizmete girdikten sonra özellikle göç ve istihdam konusunda Gümüşhane’nin pozitif bir yöne doğru ilerleyeceğini kaydetti.

Eski Belediye Başkanı Uçar, yolcu taşımalı kargo uçaklarının iniş yapabileceği havalimanın şehrin sahile ve diğer bölgelere açılan bir kapı görevi unsurunun önemini artıracağını sözlerine ekledi.

Söz konusu havalimanı öncesi sadece belli bir mesafede bulunan bir atıl pistten başka bir şey bulunmadığını hatırlatan Uçar, yatırımın ayrıca bölge insanının moralini yükselteceğini dile getirdi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Kapalı
Kapalı