Diğer

Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Sınavları

Motorlu kara taşıtları alım satım sorumlusu Sınavları 18 - 19 Ağustos tarihleri arasında yapılacak

Motorlu kara taşıtları alım satım sorumlusu Sınavları 18 – 19 Ağustos tarihleri arasında yapılacak
Motorlu kara taşıtı alım satımı yapan işletmeler ve personeller için Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirildiğini hatırlatan Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay, 18 – 19 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan belgelendirme sınavlarına katılmak isteyenlerin en geç 14.08.2020 tarihine kadar Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odasına müracaat ederek, başvuru evraklarını tamamlamaları gerektiğini söyledi.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan, ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretine ilişkin usul ve esasları düzenleme amacı taşıyan “İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik” 13.02.2018 tarihli 30331 sayılı Resmi Gazetede; “İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ise 08.09.2018 tarihli 30529 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini belirten GTSO Başkanı İsmail Akçay, ‘’ GTSO olarak MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi A.Ş (MEYBEM) ortaklığı ile 2015 yılından itibaren şehrimizde belgelendirme hizmeti verdiklerini söyledi.

7 FARKLI MESLEK DALINDA 150 KURSİYERİMİZİ BELGELENDİRDİK
2015 Yılından itibaren MEYBEM ortaklığı ile 7 farklı meslek dalında yapılan belgelendirme sınavlarında 150 kursiyeri belgelendirdiklerini belirten GTSO Başkanı Akçay, ‘’Gelen talepler doğrultusunda belirli aralıklarla belgelendirme sınavlarını düzenliyor ve şehrimize hizmet sunmaya çalışıyoruz. Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu sınavlarının birincisini 2019 yılı içerisinde gerçekleştirmiş ve başarılı olan kursiyerimizin belgelerini de kendilerine teslim ettik’ ’dedi.

‘’SON BAŞVURU TARİHİ 14 AĞUSTOS 2020’’
İkinci sınavların ise 18-19 Ağustos 2020 tarihleri arasında gerçekleştirmeyi planladıklarını belirten GTSO Başkanı Akçay; ‘’18 – 19 Ağustos 2020 tarihlerinde şehrimizde yapılacak olan belgelendirme sınavına dahil olmak isteyen ikinci el motorlu kara taşıtı alım satımı yapan veya bu sektöre yeni girecek girişimcilerimizin en son 14 Ağustos 2020 tarihine kadar odamıza müracaat ederek, gerekli başvuru evraklarını tamamlamaları gerekiyor. Sınavlar, yazılı (teorik) ve uygulamalı olarak iki aşamada gerçekleştirilecek. Teorik sınavlar, Odamızın eğitim/toplantı salonlarında veya galerilerin eğitim / toplantı salonlarında uygulamalı sınavlar, alanı uygun olan TOBB MEYBEM tarafından onay verilmiş olan bir galeri bünyesinde yapılacaktır. Her iki sınavdan da başarılı olan adaylar, “MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi” almaya hak kazanacaklar” dedi.

 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Kapalı
Kapalı