Manşet

Meslek Lisesi Öğrencileri Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ”Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” kapsamında; Güzel Sanatlar Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin, bilgi, beceri ve deneyimlerini meslek lisesi öğrencileriyle paylaşmaları amacıyla resim ve müzik alanında bir dizi proje etkinliği gerçekleştirilerek, çevrimiçi dersler yapılmaya başlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılmış olan “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” kapsamında yer alan Gümüşhane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Kelkit Yaşar ve İrfani Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bakanlığımızca Erzincan Güzel Sanatlar Lisesiyle eşleştirildi.
1 Mart-30 Nisan 2021 tarihleri arasında Proje kapsamındaki okulların öğrencileri çevrim içi eğitimlere başladı.
Proje kapsamında eğitim gören öğrencilerin yaptıkları çalışmaları yerinde ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Seydi Doğan, Bakanlığımızca yürütülen 1000 Okul projesini Gümüşhane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Kelkit Yaşar ve İrfani Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yürütmeye başladık. Okullarımıza büyük kazanımların sağlanacağı projenin her bir faaliyet basamağı bizler için önem arz ediyor. 1000 Okul projesinin bir faaliyeti de meslek lisesi öğrencilerimizin sanatsal faaliyetlerle buluşturulmasını amaçlıyor. Proje kapsamında bulunan okullarımızın öğrencileri ile Erzincan Güzel Sanatlar Lisesinin öğretmen ve öğrencileri çevrim içi olacak şekilde eğitimlere başladı. Öğretmenlerin rehberliğinde Güzel Sanatlar Lisesinde okuyan öğrencilerin ve ilimizdeki iki meslek lisemizde okuyan istekli öğrencilerimizin katılımıyla yapılan etkinliklerde, öğrencilerimize sanatsal bir bakış açısı kazandırılması, sanatsal üretim yapabilecek şekilde yeteneklerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir. 81 ilde ayrı ayrı yapılacak değerlendirme sonucuna göre resim alanı ve müzik alanında yarışmalar düzenlenecek ve her iki dalda başarılı olacak öğrencilere ödülleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilecektir. 1000 Okul projesinin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, katkılarından dolayı Erzincan Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencilerine de ayrıca teşekkür ediyor, eğitimlere katılan öğrencilerimize de başarılar diliyorum dedi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı