Diğer

KTO Üyelerine Bankkart Ayrıcalığı

Bankkart ile Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine ticari mal alım - satımlarında

Bankkart ile Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine ticari mal alım – satımlarında kolay finansman imkânı getirildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın tarafından imzalanan “Ziraat Bankası Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı” protokolü sonrasında Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Servet Daltaban ile Ziraat Bankası Trabzon Bölge Müdürü Murat Alkan arasında da Oda üyelerine avantaj sağlayacak protokol imzalandı.

Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin faydalanması için imzalanan protokol programına Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Servet Daltaban’ın yanı sıra Ziraat Bankası Trabzon Bölge Müdürü Murat Alkan, Trabzon Bölge Bölüm Satış ve Performans Yöneticisi Sercan Akyüz ve Kelkit Şube Müdürü Coşkun Öker katıldı.

İmza törenin de bir açıklama yapan Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Servet Daltaban, “Üyelerimizin finansmana erişimine kolaylık sağlayacak bankkart başak tedarik zinciri projesinin avantajlarını görmekteyiz. Günümüzde işletmelerimizin mal alım satımı sonucunda finansmana kolay ulaşmasına imkan sağlayacak bu proje pandemi sürecinde iş dünyasına nefes aldıracaktır.” dedi.

Ziraat Bankası Bölge Müdürü Murat Alkan ise, “Bu proje, ürün alım ve satımında hem kolay finansman hem de güvenli ticaret imkanı oluşturacaktır. Uygulama ile alıcılar ve satıcılar arasında bir tedarik zinciri kurulmuş olacaktır. Üye işyerleri ve Ziraat Bankası‘nın kurumsal kart altyapısı üzerinde özel fiyatlama ve vade avantajları ortaya çıkacaktır. Alıcı ve satıcı kendi arasındaki ticareti, kartlı ödeme sistemi üzerinden güvenli bir şekilde yapabilecektir. Bu kartlı ödeme sisteminde 540 güne kadar vade ve finansal avantajlardan ilgili taraflar faydalanabilecektir.” dedi.

Ürünün satıcılar (tedarikçi) açısından faydaları:
1 – Tahsilat riskinin sıfıra indirilmesi
2 – Esnek vade ve taksit imkânları ile daha fazla satış yapabilme imkânı

Ürünün alıcılar açısından faydaları:
1 – Finansmana kolay erişim: Ödemeleri taksit ve vadeler ile yapma imkânı
2 – Kredi/çek kullanmadan kendi tedarikçisi ile banka üzerinden ticaret yapması
3 – Artan kredi limitleri

Sistem:
Alım-satım işlemleri POS cihazları üzerinden işlemektedir.
1 – Tedarikçilerin (Satıcı), POS cihazlarına özel bir yazılım yüklenecektir.
2 – Alıcılara ise, ticari kredi kartı tahsis edilecektir.

Bu proje ile tedarikçiler mal teslim ettiği ve alacak kaydettiği firmaların ödemelerini POS cihazı aracılığıyla iki farklı seçenek ile alabilecek;
3 – Esnek vade seçeneği
4 – Eşit taksit seçeneği

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı