Manşet

Kelkit Belediye Başkanlığı Kendi Elektriğini Kendisi Üretecek

Kelkit Belediye Başkanlığı, doğal enerji kaynakları arasında yer alan

Kelkit Belediye Başkanlığı, doğal enerji kaynakları arasında yer alan (Yenilenebilir) güneş enerjisinden, çevreye hiçbir zararı olmadan elektrik enerjisi elde edecek.
Yeni çalışmaya ilişkin açıklamalarda bulunan Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas, ‘’Gelecek nesillerin enerji ihtiyacını karşılamak ve çevreye verilen zararı en aza indirgeyebilmek için sürdürülebilir enerji kaynaklarına yönelmemiz gerekiyordu. Biz de yerel yönetimler olarak İlçemize bu tür kaynaklar oluşturmak için gerekli çalışmaları hayata geçiriyoruz’ dedi.

Bu hedeften hareketle Kaynak Elektrik ve Elektronik Enerji Çözümleri Genel Müdürü Aydın Güvenç ile birlikte Belediye başkanlığı yapılacak olan 1 Megawatt (MW) güneş enerjisi santral ihalesini tamamlayarak sözleşme imzalandı.

Başkan Nas, sözleme sonrası yaptığı açıklamada; ‘’Yapılan ihale neticesinde hem Belediyemizin tüm elektrik ihtiyacını karşılayacağız, hem de ihtiyaç fazlasını satarak büyük bir gelir elde edeceğiz. Güneş enerjisi projesini işletme binamız, itfaiye binamız, kademe binamız, depo ve terminal çatılarına entegre edeceğiz. Yılsonuna kadar anahtar teslim şekilde bütün sistemler tamamlanarak enerji akışının sağlanacağı müjdesini vermek istiyorum. Dört yıl içerisinde kendini amorti edecek sistem, yıllık 2 milyon TL tasarruf etmemizi sağlayacak. Ülkemize ve İlçemize hayırlı olmasını diliyorum.’’ Diye konuştu.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı