ManşetSpor

Kadir Pınarbaşı

Gümüşhane.com, sık sık Gümüşhane şehrinde

Gümüşhane.com, sık sık Gümüşhane şehrinde atletizme neden destek verilmesi gerektiğini okurlarıyla ve kamuoyu ile paylaşmıştı.
Bu konuya bir destek daha İl Futbol Temsilcisi Kadir Pınarbaşı’dan geldi.
Daha önce yaptığı açıklama da Gümüşhane şehrinde faaliyet gösteren kulüplerin yan kuruluşu olarak atletizmin ön planda tutulduğuna dikkat çeken Pınarbaşı, kurumsallaşma adına ciddi desteğe ihtiyaç olduğunu kaydetti.
Pınarbaşı, Gümüşhane şehrinin atletizmle yeniden buluşturulması için işe okullarda başlanılması gerektiğini bu girişimlerin bu konuda uzman kişi ya da kişiler tarafından yapılmasının önemine değindi.
Sporculuk yaptığı yıllarda kulüplerin yan kuruluşu olarak atletizme verilen önemi hatırlatan Pınarbaşı, ‘’Gümüşhane atletizm de başarı gösterir, bu potansiyel var ancak ciddi desteğin sağlanması gerekir, o destek elbette devletimiz tarafından federasyonca sağlanabilir bu işin önceliği okullardır, altyapıdır ve uzman kişilerdir bir kulüp noktasındaki başlangıç buradan ele alınabilir geçmişte verilen mücadeleyi biliyoruz, ancak şu ana kadar bir sonuç elde edilemedi’ dedi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı