Manşet

Kadınlar Şikâyet Etmeli mi?

Şu günlerde koronavirüsle yatıyor, koronavirüsle kalkıyoruz

Şu günlerde koronavirüsle yatıyor, koronavirüsle kalkıyoruz.
Haliyle her vatandaş kendisini izole ederek evine kapanıyor; yetkililerin ilgililerin #evdekal çağrılarına kulak vererek zor zamanları atlatmaya çaba gösteriyor.
Zaman bu şekilde akıp giderken genelde evin yükünü çeken ev hanımları acaba neler yapıyor?
Çocuk, koca, yemek, evin bitmeyen işleri günlük hayatta ev hanımlarına önemli bir yük getiriyor. Bu durum zaman zaman bazı çatışmaları da beraberinde getiriyor.
Ev hanımlarının bugünkü tablodaki ruh halini ise Gümüşhaneli ev hanımı Sevil Dülgeroğlu ifade ediyor, hemcinslerine önemli telkinlerde bulunan Dülgeroğlu bakınız bu duruma ne şekilde yorum getiriyor:
‘Evet, bugün bir koronavirüsü salgını var herkes ortalıktan çekildi. Koca da evde, çocukta, evin günlük işleri de cabası. Peki, ev hanımları bu durumdan şikâyetçi mi olsunlar? Kesinlikle hayır yani erkek evde kalmasın sokağa mı çıksın? Mikrop mu kapsın? Ebeveynler her şeye karşın bu süreci birlikte atlatmalıdırlar. Ufak tefek meseleler rafa kaldırılmalıdır. Hele sık sık duyduğumuz aile içi şiddeti Allah Korusun hiç tasvip etmiyoruz. Neticede ortada bir hastalık var ve biz bu günlerde daha anlayışlı, daha duyarlı, eşlerin birbirine daha iyi muamele göstererek yaşamlarını sürdürmelerini günlerini geçirmelerini bekliyoruz. Bir bakıma buna mecburuz. Aile ortamı sadakati aynı zamanda anlamı iyi ünde kötü günde diyerek kurulmadı mı?’

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı