Manşet

Kadının Toplum Hayatımızdaki Yeri

Vali Kamuran Taşbilek başkanlığında

Vali Kamuran Taşbilek başkanlığında, Gümüşhanede kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele günü nedeniyle değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantının açılışında konuşan Vali Kamuran Taşbilek, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun direktifleri ile farkındalık yaratma amacıyla tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimiz de bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Kadının toplum hayatımızdaki yerinin bizim için çok farklı olduğunu ifade etmek istiyorum. Devlet geleneğimizde, dinimizde, töremizde kadınlar bizim için kutsal ve onurlu varlıklardır. Kadınların haklarının muhafazası ve sorunlarının çözümü için devletimiz bütün kurumlarıyla, büyük bir hassasiyetle çalışmaktadır.’’ Dedi.

Vali Taşbilek daha sonra Fatih Parkında KADES Uygulamaları ile ilgili açılan stantları gezerek vatandaşlara kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda bilgilendirme çalışmalarına katıldı. İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’ndaki Kadına Yönelik Şiddetle ilgili büroları ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

TC Gümüşhane Valiliği

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı