Manşet

İzmir’den Haber Var

Dernek Gümüşhane kısa adı DERGÜ’den Gümüşhanelilere mesaj var

Dernek Gümüşhane kısa adı DERGÜ’den Gümüşhanelilere mesaj var
Başkan Engin Ayvaz ve Dernek Başkan Yardımcısı Ramazan Balyemez yayınladıkları ortak açıklama ile hemşerilerine seslendiler.

Ortak açıklama da şu ifadelere yer verildi:

KISA ADI İLE DERGÜ
İzmir’de bulunan Gümüşhaneli hemşerilerimizin birbirleriyle olan bağlarının kopuk olduğunu ve bağlayıcı bir güce sahip olunması gerektiği düşüncesi ile bir ilçe derneğinden ziyade genel kapsamlı bir dernek kurmaya karar verdik.
Bu kapsamda 2018 Eylül ayında DERGÜ’yü kurmaya karar verdik. Yoğun çalışmalar ve çabalar sonucunda Bugün sadece İzmir’de değil Türkiye’nin çeşitli illerinde adından söz ettiren ve varlığını kabul ettirme şerefine nail olduğumuz bir dernek konumuna geldik.

Çok fazla etkinlik yapamasak da İzmir’deki Türkiye’nin çeşitli illerinde birbiriyle görüşemeyen akrabaların hemşerilerin birbirini tanımasına birlik ve beraberlik içerisinde olunmasına vesile olduk ve olmaya da devam edeceğiz.

Sözlerimize son verirken Tüm Gümüşhaneli hemşerilerimiz şunu bilsin ki İzmir’de de Gümüşhane’yi temsil eden Gümüşhaneliler için çaba gösteren bir derneğiniz ve kardeşleriniz vardır.
Yolu İzmir’e düşen tüm hemşerilerimize her zaman kapımız açıktır.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı