Manşet

İşletmelerimizin Yanındayız

Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Servet Daltaban ilçe de hizmet vermeye başlayan bir süt ürünleri tesisini ziyaret etti
Daltaban, Başkan Yardımcısı Umut Yaşar Doğan’la birlikte geldiği tesiste yetkililerden yaşanılan sorunlar, işletmenin işleyişi ve mevcut durumlar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

KELKİT, ŞİRAN VE KÖSE EKONOMİSİNE KATKIDA BULUNAN İŞLETMELERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ
Yapılan ziyarette işletmenin genel durumu, kapasiteleri, üretilen ürünler, hammadde temini bakımından sektörde yaşanan problemler ve ilçedeki süt ürünleri üretiminin mevcut durumu hakkında görüş alışverişinde bulunularak, Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından üretimi artırmaya yönelik destekleme çalışmaları hakkında işletmelere bilgi verildiğini belirten Kelkit TSO Başkanı Mustafa Servet Daltaban; “Kelkit, Şiran ve Köse ekonomisine katkıda bulunan işletmecilerin her zaman yanındayız, süt tedariği gibi yaşanılan problemler için ilçemiz ve başkanlığımız, gerekli tüm çalışmaları yapacak ve kurumumuz sorunların çözümünde her zaman bu gibi işletmelerimize rehberlik etmeye hazır olacaktır” dedi. İşletme sahipleri ise Kelkit TSO yetkilileri tarafından gerçekleştirilen ziyaretten memnun olduklarını belirtti.

KELKİT EKONOMİSİNE VE ÜRETİME DAHA FAZLA KATKI SAĞLAMAK İSTİYORUZ
Başta Kelkit olmak üzere bölgemizin güvenilir ve sağlıklı süt ürünlerine ulaşmaları için her zaman Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından belirlenen kurallara uyduklarını belirten işletmeci Abdullah Hekimoğlu, Kelkit’te süt ürünleri sektörünün daha fazla gelişmesi için yatırımda bulunduklarını söyledi. Aynı zamanda ileriye yönelik olarak tesislerini ve tesislerde kullanılan makinelerin kapasitesini artırarak Kelkit ve bölge ekonomisine ilerleyen dönemlerde daha fazla katkı sağlamak istediklerinin altını çizdi. Süt ürünleri işleme tesisi ziyaretine Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Servet Daltaban ve Başkan Yardımcısı Umut Yaşar Doğan katıldı.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Kapalı
Kapalı