Manşet

‘İş Dünyası Beklemeden Hizmet Alacak’

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay,Ticaret Sicili İlanların elektronik ortamda Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’ne gönderilmesi ve aynı gün içinde yayınlanması” işlemlerinin altyapı çalışmalarını tamamlayarak uygulamaya başlandığı müjdesini verdi.

İş dünyasının talepleri doğrultusunda; Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliği ile çalışması tamamlanan “Ticaret Sicili İlanların elektronik ortamda Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’ne gönderilmesi ve aynı gün içinde yayınlanması” işlemlerinin altyapı çalışmalarını tamamlayarak uygulamaya başlandığı müjdesini vererek, sistem hakkında bilgi veren GTSO Başkanı Akçay; ‘’ Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin işbirliği ile tamamlanan bu çalışmaya 28.07.2020 tarihi itibariyle Gümüşhane Ticaret Sicil Müdürlüğünün’ de dahil edilmesi ile en üst seviyede ve en hızlı şekilde hizmet verme hedefine bir adım daha yaklaşmış bulunmaktayız.

‘İŞ DÜNYAMIZ ARTIK BEKLEMEDEN HİZMET ALACAK’
Daha önce Ticaret Sicili Müdürlüklerinde tescil edilen işlemler 1 hafta sonra Ticaret Sicili Gazetesinde ilan ediliyordu. Yeni uygulama ile Ticaret Sicil Müdürlüğümüzce Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) üzerinden tescil edilen kuruluş ve değişiklik işlemlerinin büyük kısmı elektronik ortamda Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi Müdürlüğü’ne göndererek, aynı gün içerisinde gazetede yayınlanması sağlanmış oldu. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu her zaman olduğu gibi bu konuda taleplerimizi gündemine alıp sonuçlandırmıştır. Teşekkür ediyoruz. Bu hizmetimizin de üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum. ’ifadelerini kullandı.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı