Diğer

Haziran’da Ölmek Zor

3 Haziran 1960 yılında vefat eden Büyük Şair Nazım Hikmet, vefatının 58 yıldönümünde anılıyor

3 Haziran 1960 yılında vefat eden Büyük Şair Nazım Hikmet, vefatının 58 yıldönümünde anılıyor. Nazım Hikmet’in vefatından bugüne dünya edebiyatındaki yeri bilinmekte ve eserleri hala dilden dile dolanmaktadır. Devrimci şairi Ali Çetin Özdemir, 58. vefat yıldönümünde anlattı. Ali Çetin Özdemir’e göre Nazım Hikmet Türkiye’yi tanıtan isim oldu. Özdemir, şunları söyledi:

Türkiye’yi bize göre dünyaya Nazım tanıttı. Şimdi Nazım sevgisiyle bize saygı duyan bir dünyada yaşıyoruz. Gurur duyduğumuz bir şairdi sadece şairliği ile değil aynı zaman da Türkçe’nin de ustasıydı Nazım. Türkçeyi en güzel kullanan şairlerimizden birisiydi. Devrimci kimliği bir yana kendisini insanlığa adamış haksızlığa zulme uğrayanların ezilenlerin yanında ömrünü adamış hapishanelerde geçirmiş bir isimdi Nazım Hikmet. İnsan onurunu hayatta ayakta tutmak adına zindanlarda çürümüş bir hayatın sahibi bir aydın dır Nazım Hikmet. Nazım için söylenecek o kadar çok şey var ki.
Boyun eğmemiş zulme karşı dik durmuş onurunu hayatından üste tutmuş bir isim olarak bir insan olarak aziz hatırasına saygılarımızı sunuyoruz Nazım Hikmet’in

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı