DiğerSpor

“Haydi Gümüşhane Yüzme Bilmeyen Kalmasın!”

Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde

Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde tüm Türkiye’de hayata geçirilen “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi Gümüşhane’de de başarıyla devam ediyor.

Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yüzme havuzunda yüzme bilmeyen, öğrenmek isteyen herkese yönelik faaliyetler gerçekleştiriliyor. Alanında uzman antrenörlerin yönetiminde sistematik bir şekilde ilerleyen çalışmalarla yüzme öğrenen kişi sayısında da yılsonuna kadar önemli rakamlara ulaşılması hedefleniyor.

Sporun tabana yayılması ve yaygınlaştırılması noktasında gerçekleştirilen faaliyetlerin önemine değinen Gençlik ve Spor İl Müdürü Mücahit Atalay; “Proje kapsamında gençlerimizin tamamına, insan sağlığına birçok faydası bulunan özellikle de gelişim çağındaki çocuklarımızın fiziksel ve ruhsal gelişimlerine destek olan yüzme sporu öğretilerek sağlıklı bir neslin yetiştirilmesini hedefliyoruz. 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızı fiziksel, zihinsel, mental ve sosyal yönden faydaları ile birçok payda altında bir araya getiren yüzme sporunda buluşmaya davet ediyorum” dedi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Kapalı
Kapalı