Manşet

İstanbul Bölge Adliyesi Mahkemesi Üyeliğine Atandı

Mecit Demir, Küçükçekmece 5. Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimliği görevinden

Mecit Demir, Küçükçekmece 5. Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimliği görevinden, İstanbul Bölge Adliyesi Mahkemesi (istinaf) üyeliğine atandı.

Şiran Dernekler Federasyonu yayımladığı mesajda 17 Haziran 2020 Hâkimler ve Savcılar Kurulu kararnamesiyle İstanbul Bölge Adliyesi (İstinaf) üyeliğine atanan Hâkim Mecit Demir’i kutladı.

Mecit Demir Kimdir?

1983 yılında Gümüşhane Şiran İncedere (Tamara) Köyünde doğdu. İlköğretimi İncedere İlkokulu ve İstanbul Bahçelievler Bağlar İlköğretim Okullarında, ortaokulu İstanbul Beyoğlu Kadınlar Çeşmesi İlk Öğretim Okulunda tamamladı. 2000 yılında İstanbul Çağlayan Lisesinden mezun oldu. Aynı yıl yılında kazandığı Trakya Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde bir sene eğitim gördükten sonra yeniden sınavlara girerek 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. Fakülteden 2007 yılında mezun olmasının ardından İstanbul Barosunda avukatlık stajına başladı. Staj sonrasında ise İstanbul ilinde kısa bir süre serbest avukatlık yaptı. 2009 yılında açılan adli yargı hâkimlik sınavını kazandı. 2011 yılında ilk görev yeri olan Bingöl Solhan Hâkimliğine atandı. Bu görevinin ardından sırasıyla Ankara Balâ Hakimliği, Tekirdağ Çerkezköy Hâkimliği ve Küçükçekmece Hakimliği görevlerini icra etti. Hâkimler ve Savcılar Kurulunun 17.06.2020 tarihli kararnamesi ile İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi (istinaf) üyeliğine atandı. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalında tezli yüksek lisans yaptı. Türk Medeni Hukuk Öğreti ve uygulamasında Yoksulluk Nafakası isimli yüksek lisans tezi kitap olarak basıldı. Halen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İlahiyat Ön Lisans Bölümünde eğitimine devam etmektedir. Başlangıç seviyesinde Arapça ve İngilizce bilen Hâkim Mecit Demir evli ve bir kız çocuk babasıdır.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Kapalı
Kapalı