Diğer

Gümüşhane’nin Zenginlikleri : Pestil ve Köme

Gümüşhane, Türkiye genelinde pestil ve köme üretimi ile bilinen karadeniz bölgesi’nde tarihi ipek yolu üzerinde yer alan pestil ve kömesi

Gümüşhane, Türkiye genelinde pestil ve köme üretimi ile bilinen karadeniz bölgesi’nde tarihi ipek yolu üzerinde yer alan pestil ve kömesi ile ünlü bir şehirdir.

Sektör de pek çok çeşide ve ürüne sahip olan şehir ekonominin bel kemiği halinde bulunan pestil ve köme’nin tanıtımına düzenlediği iç ve dış etkinliklerle (fuar, festival gibi) büyük önem vermektedir.

Gümüşhane şehri için önemli bir gelir kaynağına sahip olan pestil ve köme’nin haberleriyle ilgili olarak www.gumushane.com’da  sayfasında pek çok zengin içerikli bilgilerden oluşan haberlere yer veriyor.

Gümüşhane’nin tanıtımı, kalkınması sahip olduğu zenginliklerin başka şehir ve hatta dış ülkelere de tanıtımı konusunda sorumluluk sahibi olan ve bu görevi Gümüşhane’nin geleceği adına büyük bir özveri ile yapmaya gayret eden www.gumushane.com sayfasından Gümüşhane şehri ve Gümüşhane’nin seçkin lezzetlerini konu eden haberlerini yakından takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı