Manşet

Gümüşhane’mizin Güzel İnsanlarına Sonsuz Teşekkürlerimle

Vali Kamuran Taşbilek yayımladığı mesajla Gümüşhanelilere teşekkür etti

Vali Kamuran Taşbilek yayımladığı mesajla Gümüşhanelilere teşekkür etti.
Covid 19’la mücadele, alınan önlemler ve ardından hiç vaka görülmeyen Gümüşhane Türkiye’nin gündeminde
Vali Taşbilek Gümüşhanelilere teşekkür ederken şunları söyledi:
Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel salgın (pandemi) olarak ilan edilen koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı ilk günden bu yana sıkı bir takiple Gümüşhane genelinde gerekli olan tüm önlemleri alarak vatandaşlarımızı salgın konusunda sürekli uyarmaktayız.

Hastalığın yayılımının önlenmesi ve tedavisi konusunda olağanüstü gayret gösteren sağlık çalışanlarımıza, kamu düzeninin tesisi ve başta 65 yaş üzeri büyüklerimiz olmak üzere ihtiyaçlarının temini noktasında yardım talep eden vatandaşlarımızın yardımına koşan kolluk kuvvetlerimize, Vefa Sosyal Destek Gruplarımıza, kamu görevlilerimize, bütün çalışma arkadaşlarıma, esnafımıza ve zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayarak, tedbirlere titizlikle riayet ederek mücadelemize büyük destek veren değerli Gümüşhaneli hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum.

Millet olarak, sabır gerektiren bu mücadeleyi birlikte yürütüyoruz. Değerli Gümüşhanelilerden istirhamım; Sizlerin sayesinde ilimiz bu mücadelede oldukça iyi durumdadır. Bugüne kadar gösterdiğiniz duyarlılığınızı rehavete kapılmadan artırarak sürdürmeniz, sosyal mesafeye dikkat etmeniz, zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmamayı sürdürmeniz, bulaş riski olabilecek ortamlardan uzak durmanız ve maske takmadan dışarı çıkmamanız yürüttüğümüz mücadeleyi başarıyla sonuçlandırmamız noktasında çok önemlidir.

Şehir dışında yaşayan hemşehrilerimizin zorunlu olmadıkça yerlerinde kalmaları ve ilimize seyahat etmemeleri de bu süreçte büyük öneme haizdir.

Başta sevdiklerimiz olmak üzere komşularımızın ve çevremizde yaşayan herkesin sağlığı için lütfen tedbirlere uymaya devam edelim. Hep birlikte Gümüşhane’mizin bu sıkıntıdan arınmasını sağlayalım.

İdrak ettiğimiz mübarek Ramazan ayının ilimizin, ülkemizin ve tüm insanlığın sıkıntılardan kurtuluşuna vesile olmasını, ramazan sonunda iki bayramı birden yaşamayı en kalbi duygularla temenni ediyorum.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı