Manşet

Gümüşhane’de 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlandı

Program, Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’in katılımıyla Hükümet Konağı önündeki

Program, Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’in katılımıyla Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunma töreniyle başladı. Saygı duruşunun ardından, İstiklal Marşı okundu, hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

Anıt önü programının ardından Muhtarlar Derneği Başkanı Gürbüz Demir ve beraberindeki heyet Vali Kamuran Taşbilek’i ziyaret etti.

Ziyaretin ardından muhtarlar onuruna Sema Doğan Yaşam Alanında düzenlenen yemek programında konuşma gerçekleştiren Vali Taşbilek, “Muhtarlık müessesesi hem devlet nizamımız hem de demokrasi öğretimiz açısından çok özellikli bir müessese. Demokrasinin temel taşıdır muhtarlık. Vatandaşlarımızın bütün sorumluluğu sizler üzerindedir. Sizler, vatandaşlarımızla devletimiz arasında çok kutsal bir köprüsünüz. Bundan dolayı bizim demokrasi tarihimizde de devlet tarihimizde de muhtarlık müessesesi çok önemlidir. Çok ağır, çok önemli bir yükünüz var. Bununla beraber çok kutsal bir göreviniz var. 2015 yılından beri Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Muhtarlar Günü olarak kutluyoruz 19 Ekim’i. Atılan bu adım; Sizin fedakârlığınız, sorumluluklarınıza karşın toplum tarafından hatırlanmanız, kıymetinizin bilinmesi noktasında çok önemli bir adımdır. Bütün değerli muhtarlarımızın Muhtarlar Gününü kutluyorum” dedi.

TC Gümüşhane Valiliği

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı