ManşetSpor

Gümüşhane Valisi Taşbilek: ‘Sporcularımızdan Dünya Şampiyonluğu Bekliyorum’

Gümüşhane Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün, milli sporcuları

Gümüşhane Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün, milli sporcuları, Türkiye Şampiyonları ve uluslararası dereceleri bulunduğu biliniyor bu çerçevede İl Müdürlüğü, Havalı Silahlar Atıcılık branşının ekipmanları uluslararası standartlarda modernize edildi.

Temini gerçekleştirilen ve ülkemizde henüz müsabakalarda kullanılmamış, ilk kez kullanılacak en son teknoloji 2 adet Elektronik Tetikli Havalı Müsabaka Tüfeği, ayrıca bir adet hız ölçer, bir adet Elektronik Atış Eğitim Sistemi Scat, dört takım kanvas malzemeden üretilmiş atış elbisesi, dört çift atış botu, dört adet atış sehpası, on adet atış eldiveni ve on adet atış şapkası sporcularımızın hizmetine sunuldu.

Şampiyon sporculara malzemeleri dağıtan Vali Kamuran Taşbilek, ”Bu alanda ulusal, uluslararası dereceleri olan rekortmen milli sporcularımız var. Bizler de her zaman sporcularımızın yanındayız. İnşallah ülkemizde tek ve ilk defa kullanılacak olan havalı müsabaka tüfeklerimiz ve diğer ekipmanlarımızla birlikte sporcularımız ulusal ve uluslararası başarılarına devam edecekler. Artık sporcularımızdan dünya şampiyonluğu bekliyorum” dedi.

İl de spor altyapısının gelişmesi için yoğun bir çaba sarf edildiğini ifade eden Vali Taşbilek, “Gerek bugün dağıtımını yaptığımız malzemelerin temininde gerekse çocuklarımızın, gençlerimizin sporla dolu bir hayat tarzlarının oluşmasına vesile olan ve Türkiye’ye örnek olacak 35 adet semt sahasının ilimize kazandırılmasında başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanımıza, Bakanlığımızın değerli yöneticilerine, Spor Toto Teşkilat Başkanlığımızın değerli yöneticilerine ve ilimizde fedakârca görev yapan bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

TC Gümüşhane Valiliği

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı