Manşet

Gümüşhane İl Milli Eğitim

“”Dünyada ne varsa suda yaşadı önce,” temasıyla,

“”Dünyada ne varsa suda yaşadı önce,” temasıyla, Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü hazırladığı “Harava” isimli kısa filmle su tasarrufuna dikkat çekmek için kutladı.
Birleşmiş Milletler Genel Kurulunun 22 Mart 1993’te aldığı karar çerçevesinde her yıl “22 Mart günü Dünya Su Günü”, olarak kutlanıyor. Tatlı su kaynaklarının önemine dikkat çekmek ve tatlı su kaynaklarının sürdürülebilir yönetimine odaklanılmasını sağlamak amacıyla kutlanılan bu hafta kapsamında Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü “”Dünyada ne varsa suda yaşadı önce,” temasıyla hazırladığı “Harava” isimli kısa filmle kutladı.
Çekimleri Gümüşhane Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü ile ortaklaşa gerçekleştirilen kısa filmin oyuncularının tamamı Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü personelinden oluşuyor.
İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan; “Dünya gündemini oluşturan ve milletler arasındaki münasebetlerin büyük bir kısmını teşkil eden meselelerden birisi de şüphesiz su meselesidir. Bugün devlet ve millet olarak dünyada su sıkıntısı yaşanan toprakları suyla kavuşturabilmek için başta su kuyusu açmak gibi çeşitli faaliyetlerde bulunuyoruz. Ayrıca ‘imanın yarısı temizliktir’ diye uyarılan bir dinin mensupları olarak su kullanımında göstereceğimiz dikkat hem bize hem de gelecek nesiller için önemlidir. Bu öneme dikkat çekmek maksadıyla Gümüşhane Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü ile ortaklaşa hazırladığımız ‘Harava’ isimli filmimizi tüm izleyicilerimizin dikkatlerine sunuyoruz. Filmin hazırlanmasında emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı