Manşet

Gümüşhane Gazeteciler Cemiyeti’nden Kınama

Gümüşhane Ekspres Gazetesi İmtiyaz Sahibi değerli arkadaşımız Nihat Zeyrek’in

Kınama

Gümüşhane Ekspres Gazetesi İmtiyaz Sahibi değerli arkadaşımız Nihat Zeyrek’in bıçaklı bir saldırıya uğradığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Bu saldırının bir eğitimci, üstelik okul müdürü sıfatını taşıyan biri tarafından yapılması üzüntümüzü kat be kat artırmıştır.
Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüs illeti sebebiyle sağlıkçılarımız ve güvenlik güçlerimiz gibi canlarını hiçe sayarak halkımızı doğru bilgilendirmek amacıyla dışarıda mücadele eden bir gazeteciye, üstelik evinin önünde saldırıda bulunmanın asla mantıklı bir izahı olamaz.
O bıçak Sayın Zeyrek’in boğazına değil, insanlık olarak tarihi süreçten geçtiğimiz bu günlerde; paniğe kapılmadan, kitleleri paniğe sürüklemeden, doğru, şeffaf, hızlı ve tarafsız habercilik ilkelerinden taviz vermeden özellikle sosyal medyadaki dezenformasyonu tolere etmek için özveri ile mücadele eden bütün basın emekçilerinin boğazına dayanmıştır.
İcra ettiği mesleğin kutsallığını idrak edememiş bu şahıs, eli öpülesi eğitimcilerimize ve kutsal camiaya yakışmadığını yaptığı eylemle ortaya koymuştur. Tüm eğitimcilerimizi tenzih ederek, bu magandayı kınadığımızı ve asla affetmeyeceğimizi ifade etmek istiyoruz.
Nihat Zeyrek arkadaşımıza yapılan bu saldırı, halkımızın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkına yapılmış bir saldırıdır. Bu iğrenç saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Yetkililerin seyirci değil, takipçi olmalarını beklediğimizi ve Gümüşhane Gazeteciler Cemiyeti olarak bu saldırının takipçisi olacağımızı kamuoyuna beyan ediyoruz.

Sezai Köprülü
Gümüşhane Gazeteciler Cemiyet Başkanı

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı