Diğer

Gümüşhane Bilim ve Sanat Merkezi

TÜBİTAK 14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Erzurum Bölge Sergisine

TÜBİTAK 14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Erzurum Bölge Sergisine Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türkçe ve Yazılım olmak üzere on alandan ön elemeler sonucu 100 proje Erzurum Bölge Sergisine davet hakkı kazandı.
Erzurum Bölge, Gümüşhane’nin de içinde bulunduğu 10 (on) ili kapıyor .

COVİD-19 Pandemi nedeniyle ertelenen bölge sergileri ve proje sunumları 12- 14 Ekim 2020 tarihleri arasında uzaktan online çevrimiçi araçlarla yapıldı. Gümüşhane Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenleri danışmanlığında öğrencilerce hazırlanan ve bölge sergisine davet hakkı kazanan üç projenin üçü de ödül aldı.
Tarih alanından Sosyal Bilgiler Öğretmeni Filiz Köksal’ın danışmanlığında Ravza Tuana Nur Aslan ile doğal afetler ve afet yönetimi tematik alanlı hazırladıkları “Geçmişte Yaşanan Doğal Afetler ve Etkileri: Gümüşhane Örneği ( 1850-1980 )” adlı proje;
Kimya alanından yine Sosyal Bilgiler Öğretmeni Filiz Köksal’ın danışmanlığında Mustafa Aybars Tuğlu ile biyoçeşitlilik tematik alanlı hazırladıkları “Kuşburnu Çekirdeğini Atmıyoruz Geri Kazandırıyoruz” adlı proje;
Değerler Eğitimi alanından Türkçe Öğretmeni Gürbüz Ataman’ın danışmanlığında Selvi Eroğlu ile değerler eğitimi tematik alanlı hazırladıkları “Masal ve Hikâye Kitaplarının Değerler Eğitimi Kapsamında İncelenmesi Ters Açı” adlı projeler ile jüri karşısında Gümüşhaneyi temsil ettiler.
Kimya alanından “Kuşburnu Çekirdeğini Atmıyoruz Geri Kazandırıyoruz” adlı proje ile Değerler eğitimi alanından “Masal ve Hikâye Kitaplarının Değerler Eğitimi Kapsamında İncelenmesi “Ters Açı” adlı projeler alanlarında Erzurum Bölge Birinciliği dereceleri, Tarih alanından “Geçmişte Yaşanan Doğal Afetler ve Etkileri: Gümüşhane Örneği ( 1850-1980 )” adlı proje ise Erzurum Bölge Üçüncülüğü derecelerini elde ettiler.
İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, ‘’Dereceye giren tüm öğrencilerimize, fedakâr danışman öğretmenlerimize ve okul idarecilerimize İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum’’ Dedi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı