Manşet

Gümüşhane Belediyesinden Kar Temizliği

Şehri etkisi altına alan kar yağışı sonrası Gümüşhane Belediyesi ekipleri

Şehri etkisi altına alan kar yağışı sonrası Gümüşhane Belediyesi ekipleri, şehrin birçok noktasında yol ve kaldırımlarda kar temizleme çalışmasına başladı.
Gümüşhane Belediyesi mücavir alanında bulunan yerlerde yoğun yağışlar ve hava muhalefetleri dolayısı ile oluşabilecek mağduriyetlerin oluşmaması ve anında müdahale edilebilmesi için gerekli araç ve ekipmanlar hazırlandı. Karla mücadele kapsamında belediye imkânları sonuna kadar seferber edilirken vatandaşın mağdur olmaması için karla mücadele ekiplerini yağış ile birlikte hemen sahaya indiren Gümüşhane Belediyesi meteorolojiden edindiği bilgiler doğrultusunda sabahın erken saatlerinden itibaren teyakkuz halinde bulunarak çalışmalarını sürdürdü.
Gümüşhane’de etkili olan kar yağışıyla birlikte karla mücadele çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Gümüşhane Belediyesi karla mücadele ekipleri şehrin birden fazla noktasında aynı anda çalışmalarına devam ediyor. Kar yağışının etkili olduğu saatlerden itibaren karla mücadeleye başlayan ekipler çalışmalarını ara vermeden yoğun mesai ile sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında bir yandan ana arterler ve mahallelerde kar temizlik çalışması yapan ekipler diğer yandan buzlanma tehlikesine karşı tuzlama çalışması gerçekleştiriyor. Kentte vatandaşların mağdur olmaması için tüm cadde ve sokaklarda çalışma yürüten ekipler, açılmadık tek bir yol dahi kalmaması adına mesai kavramı gözetmeksizin seferber oldular. Araç ve yaya trafiğinin olumsuz etkilenmemesi için yoğun çaba sarf eden ekiplerin bir kısmı da şehrin en işlek yerlerinde kar temizleme çalışmalarını sürdürdü.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı