Diğer

eTwinning Projelerinde Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketleri

eTwinning platformunda yürütülen projeler ile Ulusal ve Avrupa kalite etiketleri kazanan

eTwinning platformunda yürütülen projeler ile Ulusal ve Avrupa kalite etiketleri kazanan öğretmenlere kalite etiketleri düzenlenen ödül töreni ve eTwinning school olmaya hak kazanan eTwinning Okul levhası ve flaması okul yöneticilerine teslim edildi.
Ödül töreni eTwinning il koordinatörü Nalan Demir’in Gümüşhane de yürütülen projeler ve yaygınlaştırma çalışmalarına değindiği bilgilendirme konuşmasıyla başladı.
Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluk olan eTwinning, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla gerekli destek, araçlar ve hizmetleri sağlayarak okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırarak Avrupa’da okul işbirliğini teşvik etmektedir.
eTwinning Kalite Etiketleri de, çok iyi niteliklere sahip eTwinning projeleri düzenleyen öğretmenlere verilmektedir. Bu etiketler, projenin belirli bir ulusal standarta ve Avrupa standartına ulaştığını belirtmektedir.
Bu kapsamda Gümüşhane’den gerçekleştirilen başvurular neticesinde Mareşal Çakmak Sosyal Bilimler Lisesi öğretmeni Funda Kuvvet Yılmaz, Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Mehtap Zengin, Kelkit Cumhuriyet İlkokulu öğretmeni Gülhan Kutanis Meral ulusal ve Avrupa kalite etiketi aldı. Fevzipaşa İlkokulu öğretmeni Filiz Alemdağ, Gümüşhane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Ayşe Taşçı ve Gümüşhane Türk Telekom Fen Lisesi öğretmeni Arzu Gülhan ise ulusal kalite etiketi aldı. Ayrıca Gümüşhane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eTwinning School olamaya hak kazanarak okul levhası ve flamasını aldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, eTwinning projelerini yürüten ve başarı gösteren öğretmen ve yöneticileri tebrik ederken Gümüşhane de oluşturulan eTwinnning proje kültürünün oluşturulmasında başta il koordinatörü Nalan DEMİR olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ederek projelerin yaygınlaştırılması gerektiğini ve bu doğrultuda yapılan çalışmaların artarak devam edeceğini vurguladı.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube müdürü Onur Aydın, Gönül Eroğlu, ilgili okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.
Ödül töreni Etiket, tabela ve hediyelerin takdim edilmesinden sonra son buldu.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı