Manşet

Erman Çimen: Geçmişten Geleceğe Müzik Yolculuğu

‘Samistal Yaylası’ ve ‘Kurdum Odun Yükünü’ adlı eseri yeni çalışmasında birleştiren

‘Samistal Yaylası’ ve ‘Kurdum Odun Yükünü’ adlı eseri yeni çalışmasında birleştiren Gümüşhaneli Müzisyen Erman Çimen, müzik piyasasında emin adımlarla yükselmek istiyor.
Güzel yorumu, sahne hakimiyeti ve karizmatik duruşuyla sektörün hızla yükselen adaylarına namzet Erman Çimen’in çalışmaları hemşerileri tarafından da takdirle izleniyor.
Eskişehir Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu Çimen, şaşılası bir şekilde bitirdiği bölümle ilgili olarak hiçbir inisiyatifte de bulunmadığını söyledi.
Erman Çimen, popülist anlamdaki müziğin gençler tarafından artık kanıksandığını vurgularken kendisinin bu gerçeğe rağmen zaman zaman Türk Halk Müziği ve Sanat Müziği de yorumlamaya çalıştığını söyledi.
Yeni sıngle da yer alan eserlere klip için Süleymaniye Bölgesini seçen Çimen, farklı mekan arayışında bulunan meslektaşlarına seslenerek tercihlerini Gümüşhane’den yana kullanmalarını istedi.
Erman Çimen, Gümüşhane.com’a müzik yaşamı ve geleceğe dönük düşüncelerini açıklarken şunları söyledi:
‘Henüz delikanlılığa adım attığım yıllarda müzikle tanıştım. Bağlama çalıyorum. Üniversite mezunuyum ancak meslek konusunda müzikten başka bir şey hiç düşünmedim. Şu ana kadar yedi sekiz yıla sığan profesyonel bir müzik yaşantım var. Yeni sıngleda yer alan Samistal Yaylası ve Kurdum Odun Yükünü adlı eserleri yorumladım. Birkaç gündür kendi ismimi taşıyan you tube sayfamdan yayına başladık. Beğenileceğini umuyorum. Ben Erman Çimen olarak bu noktaya emin adımlarla geldiğimi düşünüyorum. İyi bir kitleye hitap ediyoruz ve onların sevgisi ile buralara kadar geldik. Pek çok popüler isimle sahne aldım o heyecanı yaşadım. İnşallah şımarmadan daha büyük noktalara gelebilme adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz, Gümüşhaneli hemşerilerime ve tüm dinleyenlerime de aracılığınız ile selam ve saygılarımı sunuyorum’’ dedi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Kapalı
Kapalı