Diğer

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına (DOKAP) teklif edilen

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına (DOKAP) teklif edilen İl Tarım ve Orman Müdürlüğü hazırladığı 3 projenin uygulanması için protokoller imzalandı.

Hayvansal ve Bitkisel üretim konularını içeren 1 milyon TL tutarındaki 3 adet projenin uygulama protokolleri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü protokollerin kurumları ve DOKAP idaresince imzalandı.

İl Müdürü Edip Birşen imza sonrası yaptığı açıklama da; ‘’Projelerin hayata geçirilmesinde desteklerini bizlerden hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Valimiz Kamuran Taşbilek ve Milletvekillerimize Gümüşhane tarım sektörü adına şükranlarımızı sunuyoruz. 1 milyon TL tutarındaki projeler ilimiz tarımına hayırlı olsun.

Müdürlüğümüz tarafından hazırlanıp DOKAP’a sunulan Hayvansal ve Bitkisel üretim konularını içeren projelerden kabul edilen ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca da onaylanan 3 adet projenin uygulaması için gerekli protokoller imzalanarak, 2021 yılında sunulan Kuru Meyve Üretiminde Kadın Eli Projesi, Meralarda Otlatma ve Verimliliğin Artırılması Projesi ve Bal Paketleme Tesisinin Modernizasyonu projeleri 2021 yılında uygulamaya geçilecektir.

Projeler Gümüşhane tarımına farklılık ve girdi anlamında çok önemli katkılar sağlayacaktır. DOKAP’a teşekkür ediyor, projelerin hayırlı olmasını diliyoruz.’’ Dedi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı