Manşet

Detaylı Bilgi Ziraat Bankası Şubelerinden Alınabilecek

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri Ziraat bankkartla güvenli ticaret yapacaklar

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri Ziraat bankkartla güvenli ticaret yapacaklar. Konuya ilişkin protokol Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası ile Ziraat Bankası arasında karşılıklı olarak imzalandı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın katılımıyla gerçekleştirilen Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Projesi Lansman tanıtımının ardından proje kapsamında; Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası ve Ziraat Bankası arasında Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansman Protokolü imzalandı.
Protokol; Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay, Ziraat Bankası Bölge Yöneticisi Murat Alkan Satış ve Performans Yöneticisi Sercan Akyüz, Ziraat Bankası Gümüşhane Şube Müdürü Fatih Kalmış ve Müşteri İlişkileri Yetkilisi Halil Ödünç’ün katılımları ile imzalandı.
İmzalanan protokole ticaret ve sanayi odası üyelerinin sisteme dâhil olması ile alıcılar ve satıcılar arasında kurulacak tedarik sistemi ile güvenli ticaret kart sistemi kurulacak.
Ziraat Bankası garantörlüğünde yapılacak ticari mal alım satımında çek-senet ürünlerine alternatif olarak güvenli ticaret sistemi bankkart ile esnek vade kazanılarak güvenli alım – satım işlemi yapılabilecek ve iş hacminin büyümesine katkı sağlayacak. Sisteme dâhil olan hem alıcının hem de satıcının riski sıfıra indirilecek.
Oda üyeleri Ziraat Bankası tarafından, ciro ve kredibiliteye göre belirlenecek limitler dahilinde bu sistemden yararlanabilecek.
Kısaca ; Güvenli Ticaret Sistemi ile ilk üreticiden nihai satıcıya kadar ticaret erbabının bu sisteme dahil edilerek Ziraat Bankasından alacakları Ticari Bankkartla 120-180-365-540 gün esnek vade yıllık 13,76 faiz seçenekleri sunuluyor.

Satıcılar açısından; tahsilat riskini sıfıra indirecek, esnek vade ve taksit imkânları ile daha fazla satış yapabilme imkânı sağlayacak.

Alıcılar açısından; Finansmana kolay erişim sağlayarak ödemelerini taksit ve vadeler ile yapma imkânı kazanacak, Kredi/çek kullanmadan kendi tedarikçisi ile banka üzerinden ticaret yapma imkanına kavuşacak, kredi limitleri artacak.

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay imzalanan protokolün üyelere hayırlı olması temennisinde bulunarak, ‘’Güvenli ticaret sisteminin hayata geçirilmesine öncülük eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aygün’e teşekkür ediyorum’ dedi

Güvenli Ticaret Sistemi Bankkart sistemine dâhil olunabilmesi ile ilgili detaylı bilgi Ziraat Bankası şubelerinden alınabilecek.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı