Köşe Yazıları

Çizmeni çıkarma kardeşim

Sen o çizmeni alnımıza koy.Helal ter, emek, yüreğin var onda.Bırak yüreğinde zerre sızı duymayanlar kirlenmiş zaten,Sen sedyeyi kirletsen ne olur.

*

Çizmeni çıkarma kardeşim,Soma bizim için bir taş misali oturdu bağrımıza.Ne dersek, ne söylersek fark etmez! senin sızın, acın, yaran diner mi?Bırak kirlet sedyeyi,Ne olur!

*

Sen çizmeni çıkartma kardeşim,Çizmeyi aşanlar zaten bizi çileden çıkartmışlar,Yüzler Soma’nın kalbine gömüldü,Sen sedyenin derdindesin.Bırak, kırılsın…

*

Sen çizmeni çıkartma kardeşim,Anana, bacına, karına, çocuğuna, ekmek götürüyorsun,Yeni bir dünya için elinde kazma kürek.Gece mışıl mışıl uyurken beben,Onun düşünüyorsun,Bırak, seni bu hale getirenler utansın…

*

Sen çizmeni çıkartma kardeşim,Türkiye kan ağlıyor,Türkiye uyumuyor.Bu yara diner mi?Bu dert biter mi?Birileri kendi paçalarını kurtarma peşinde.

*

Sen çizmelerini çıkartma kardeşim,Başımızın üstüne koy.Sen çizmelerini çıkartma kardeşim,Elin öpülür,Elin baş tacı edilir,Bilmiyoruz o sözlerini duyan bu ülke o gece uyudu mu?Çizmen bizim için kutsal bir değerdir.Sen çizmeni çıkartma kardeşim,Yüzlerce arkadaşını toprağa gömdün.. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı