Manşet

Çetin Rıza Tanış Arzulakabaköy’ü Anlatıyor

Trabzon’da Taka Gazetesini Türkiye Yeşilay Cemiyeti Trabzon Şube Başkanı ile birlikte ziyaret eden

Trabzon’da Taka Gazetesini Türkiye Yeşilay Cemiyeti Trabzon Şube Başkanı ile birlikte ziyaret eden Arzularkabaköy Belediye Başkanı Çetin Rıza Tanış, beldede yaptığı hizmetlerle ilgili olarak yöneltilen soruları yanıtladı

GAZETENİZİN BENDE YERİ AYRIDIR
Taka…sayın başkan nezametinize teşekkür ediyoruz?
Başkan Tanış Gazeteler, derdimizi anlatacağımız, vatandaşa ulaşacağımız, bize yardımcı kuruluşlara mesaj göndereceğimiz yerlerdir. TAKA Gazetesi’nin bendeki yeri ayrıdır. Kapılarını her zaman açmıştır ve desteklemiştir. Sizin nezdinizde tüm gazetecilerin dünya gazeteciler gününü kutluyorum.

NE VAAT ETTİYSEK YAPTIK
Taka: Sıkıntılı döneme rağmen halkı hizmetsiz bırakmadınız?
Başkan Tanış: Sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. Hem ekonomik kriz, hem pandemi dönemine denk geldik. Bu dönemde belediye başkanlığı yapıyorum. Bunların arkasına da hiç sığınmadım. Bizim devletimiz güçlüdür. Projelerimizi hazırlıyoruz. Pandemi döneminde belediyelere gerçekten büyük yük düştü. İnsanın geçinmesinden, dezenfektanına kadar her şeyi karşıladık. Yaklaşık 5 bin nüfuslu belediyeyiz. Vatandaşlarımıza gıda yardımında bulunduk. Vatandaşımıza ne vaat ettiysek bunları yerine getirmek için de çalışmalarımızı sürdürdük. Köyden beldeye dönüşen yerlerde müthiş eksiklerle de karşı karşıya kalıyorsunuz. Altyapısından, içme suyuna, yol ağından üstyapısına kadar bir çok hizmeti yapmak durumundasınız. Önce belediyeye gelir getirici projeler yapıyoruz.

O PROJE GELİR KAPISI OLDU
Taka: Belediyeye gelir getirici çalışmalarınız anlatır mısınız?
Başkan Tanış: Beldemizde bir güneş enerjisi sistemi üzerinde çalışıyoruz. Şu anda son aşamaya geldik. Bir dahaki yaza kadar güneş enerjisi sistemini devreye koyup belediyemize aylık 150 Bin TL gelir getirici bir proje olacak. Spor tesisi projemiz var. Yaşam alanı projemiz var. Projelendirme aşamasında. 5 Milyon TL’lik bir proje. Araç gereç eksiğimizi tamamlıyoruz. 1 Milyon TL kredi kullandım. Beldemiz engebeli. Yol yapıyoruz. Kırıcı iş makinesi alacağız. Bazı belediyelerden araç gereç hibesi alıyorum. Cumhur ittifakı belediyelerimizde bize destek oluyor. Vatandaşımızın hep yanındayız.

BELDENİN KANAYAN YARASI
Taka Çimento fabrikası belde sınırlarında, çevreye zararı var mı?
Başkan Tanış Beldemizin sınırları içerisinde bulunan çimento fabrikası bizim kanayan yaramızdır. Kaldırılmasından yana değilim. Kurallara uymasını istiyorum. Ya da taşıyabiliyorsa beldemizin içindeki daha rantabl alanlara taşımasını istiyorum. Beldemizi kirletiyorlar. Sosyal sorumluluklarını yerine getirmiyorlar. Şurayı kirletiyoruz, zarar veriyoruz. Karşılığında yeşillendirelim diye bir düşünceleri yok. Üretim yapıp istihdama da katkı sağlıyorlar. Ama kurallara uyarak yapsınlar.

GÜMÜŞHANESPOR ÇOK GÜZEL OYNUYOR
Taka: Gümüşhanespor ile çok dertlendiniz düzlüğe çıkıyor mu?
Başkan Tanış: Bir yola çıktık Yönetimde olmak istemedim ama yazdılar. Gümüşhanespor bizim bir marka değerimiz. Gümüşhanespor zor duruma düşünce girdabın içine çekiyorlar. Bir yılda 5 tane başkan değişti. Kulüp boşa düşüyor. Parası olmayıp isim yapmak isteyen kulübe bitiyor. Kulübü yürütemiyor. Puslu havayı seven avcılar gibi kulüplere çökmeye çalışan birileri çıkıyor. Şu anda Gümüşhanespor çok güzel oynuyor. Gidip maçlarımızı izliyoruz.

VEFAT EDEN MUSTAFA CANLI İÇİN NE DEDİ

Taka: Kent çok değerli bir evladını kaybetti, Mustafa Canlı ile uzun süre çalıştınız, neler söyleyeceksiniz?
Başkan Tanış: Mustafa Canlı ağabeyimle 1999 seçimlerinde belediyede onla ilk başlayan personellerden birisiyim. Çok iyi bir ağabeydi. Onunla çalışmaktan son derece haz alıyordum. Gece saat 2’de 3’te bir hasta olsa yada yolda biri kalsa hemen yardıma koşardı. Ben kendisinden hiç görev istemedim. Belediyenin en altından başladım, çıkılacak en yüksek makama çıktım. Ne görev vermişse yaptım. Aramıza hiç siyaset girmedi. Abi kardeş gibiydik. Hayatımda yaşadığım en büyük acılardan bir tanesidir onun kaybı. Vatana millete hayırlı bir insandı. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

Bahattin Baştürk

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı