Yaşam

Bu Gençlerin Hepsini Yürekten Alkışlıyoruz

Sultanbeyli Hemşeri Buluşmaları Devam Ediyor

Sultanbeyli Gümüşhaneliler Derneği Gençlik Kolları ev sahipliğinde Üsküdar Valide Sultan Gemisi’nde boğaz gezisi ve yöresel folklor kursuna katılan gençlerin öğrendikleri oyunlarını sundukları Herfene programı düzenlendi.

Gençlik kolları Başkanvekili Samet Denizli programı düzenleyen, gençlere etkinlikte yardımcı olan Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Abdülkerim Yıldız ve hemşerilerine teşekkür etti.

Programda konuşan Sultanbeyli Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Abdülkerim Yıldız, ‘’Dernek olarak her daim genç kesime destek verdik. Gençlerin örf ve adetlerinden ödün vermeden kendilerini geliştirmeleri için kurslar ve seminerler düzenledik. Son iki aydır yöresel folklor kursuna devam eden gençlere bu ortamı hazırlayarak ve belge sunarak teşekkür etmek istedik’’ dedi.

Programda folklor kursuna katılan gençlere başarı belgeleri Sultanbeyli Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Kara, Deredolu Mahmatlı Beldesi Dernek başkanı Ramis Üstün, Pehlivantaşı Köyü Dernek Başkanı Bünyamin Kaz, Güzyurdu Köyü Dernek Başkanı İsa Bulut, Sökmen Köyü Dernek Başkanı Mustafa Tuygun, Arzular Kabaköy Beldesi Mezire Mahallesi Dernek Başkanı Selim Taşçı, GÜMÜŞDER Başkanvekili Hüseyin Güner ve Başkan Yardımcısı Yaşar Aydın tarafından verildi.

Programda Murat Çakır’ın memleket üzerine yazdığı şiirlerini seslendirdi. Program ikramlarla sona erdi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Kapalı
Kapalı