Manşet

Bir Asırdır Beklenen Müjde

16 Şubat Salı günü katıldığı AK Parti Trabzon il kongresinde

16 Şubat Salı günü katıldığı AK Parti Trabzon il kongresinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘Erzincan – Gümüşhane -Trabzon Hızlı Tren projesinin güzergâh etüt çalışmalarının seneye tamamlanacağını ve ardından inşaatına başlanacağını ifade etmişti.
Bu açıklamayı bölge halkının ve iş dünyasının bir asırdır beklediği bir müjde olduğunu ifade eden Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay, ‘’Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ bu önemli müjde için Gümüşhane İş dünyası ve şehrimiz adına bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum’’ dedi.
Gümüşhaneliler başta olmak üzere Trabzon ve bölgedeki diğer illerinde bir asırdır beklediği Erzincan – Gümüşhane – Trabzon Demiryolu Hattı projesini ve yürütülen tüm çalışmaları her zaman yakından takip ettiklerini belirten GTSO Başkanı İsmail Akçay, ‘’Erzincan – Gümüşhane – Trabzon Demiryolu Hattı projesi Etüt çalışmaları için 16.05.2018’de ihale yapıldığını ve ihaleyi alan firma ile de 11.09.2018 tarihinde sözleşme imzalandığı günden itibaren takip ediyoruz. Gümüşhane milletvekillerimiz ile her dönem bu projenin yakın takipçisi olduk ve gelişmeleri gün ve gün takip ettik. Ancak pişmiş aşa su katan çok olur düşüncesi ile yaşanan gelişmeleri açıklarken de sürekli dikkatli olmaya çalıştık. Yine geçtiğimiz günlerde Gümüşhane Belediye Başkanımız Ercan Çimen ile Ankara’da gerçekleştirmiş olduğumuz ziyaretler kapsamında Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu ile görüşerek, Erzincan – Gümüşhane – Trabzon Demiryolu Projesinin son durumu ve yapılan etüt çalışmaları hakkında bilgi aldık.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 16 Şubat 2021 tarihinde katıldığı Ak Parti Trabzon İl Kongresi’nde de ‘Erzincan-Gümüşhane-Trabzon Hızlı Tren projemizin güzergâh etüt çalışmalarının seneye tamamlanacağı ve ardından inşaatına başlanacağı müjdesi ise bizleri bir kez daha fazlasıyla mutlu etmiştir. ’dedi.
Bölge olarak en büyük beklentilerinin cumhurbaşkanımızın vermiş olduğu bu güzel haberin ardından Erzincan – Gümüşhane – Trabzon demir yolu hattının güzergâh etüt çalışmalarının en kısa zamanda tamamlanması ve projenin yatırım programına alınarak yapım ihalesi tarihinin müjdesinin de kendilerine iletilmesi olduğunu belirten Başkan Akçay, bu güzel haberlerin devamının geleceğine dair inançlarının tam olduğunu belirtti.

‘BU PROJE BÖLGEMİZ VE ÜLKEMİZ İLE BERABER ULUSLARARASI TİCARETE HİZMET EDECEK BİR PROJEDİR’
İlimizle ilgili konularda daha olumlu ve daha pozitif düşüncelerle birbirimize destek verirsek ilimize gelecek hizmetleri kolaylaştırır. Takdir kültürünün eleştiri kültürümüzden önde görmemiz, hizmetlerin başarıya ulaşmasında daha etkin olacağını düşünüyorum. Karşılaştığımız sorunların çözümü için hep birlikte hareket etmek, sorunların çözüme kavuşması için daha faydalı olmaktadır. Ben bir kez daha her daim projenin takipçisi olan tüm Milletvekillerimiz ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Erzincan-Gümüşhane-Trabzon Hızlı Tren projesi ve yapılan çalışmalar hakkında vermiş olduğu değerli müjde için teşekkür ediyor, projenin hayata geçirilmesi için bizlerle birlikte yıllardır projenin takipçisi olmuş değerli basın mensuplarımıza ve destek vermiş herkese teşekkür ediyorum’ ifadelerini kullandı.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Kapalı
Kapalı