Köşe Yazıları

BATI DÜNYASININ TÜRKİYE ÜZERİNDEKİ OYUNLARI


Notice: Trying to get property 'user_email' of non-object in /var/www/vhosts/gumushane.com/httpdocs/wp-content/themes/jannah/framework/functions/post-functions.php on line 544

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /var/www/vhosts/gumushane.com/httpdocs/wp-content/themes/jannah/framework/functions/post-functions.php on line 557

Bundan yaklaşık 400 sene önce devletimizin sınırları, 23 milyon 350 bin kilometre kareydi. Bugün ise, 784 bin kilometre kareye düşmüştür. Bunun iki sebebi vardır. Hıristiyan dünyası, bizim dünyada varlığımıza tahammül edemiyorlar. Bu cennet vatan Anadolu toprakları üzerinde  yaşamamız onları adeta çılgına çeviriyor. NATODA, müttefik olduğumuz devletler bile kendi imzalarını dikkate almıyorlar. Bütün Avrupa devletleri, PKK Ermeni terör örgütünün ihanetlerini destekliyorlar. Kendi ülkelerinde onlara kucak açıyorlar ve militanları eğitiyorlar, silahlarını veriyorlar ve Kandile gönderiyorlar. Türkiye üzerinde Ermeni, Haçlı ve Yahudi davalarını bilmeyenler, dostumuz(!) ABD’nin BOP, yani Büyük Ortadoğu Projesini bilmeyenler, kulaktan dolma yandaş medyanın yalanlarına itibar edenler, Türkiye’nin çok vahim bir durumla karşı karşıya olduğunu anlayamazlar.    AKP’nin,  PKK Ermeni terör örgütünü siyasallaştırma ve bebek katilini kurtarma, sözde kardeşlik paketine,(Zerduşlarla Müslümanlar kardeş olamaz. Mümin, müminin kardeşidir.) ABD, İngiltere, Fransa, Avrupa Birliği ve İsrail tam destek verdiğini yandaş basın manşetten haberler yapmadılar mı? Yaptılar. Bunlar, AKP’nin dostları ise, o zaman neden, Çin’den Füze almamıza karşı çıkıyorlar?  Kendileri de Nato ülkesi değil mi? Rusya ve diğer ülkelerden silah alıyorlar? Devletler arasında dostluklar olmaz, çıkarlar vardır. 1683 İkinci Viyana Kuşatmasından beri bölüne bölüne bugünlere geldik.Bu bölünmeleri o dönemlerdeki iktidarlar eliyle sağlanmıştır.Bugünde yine aynı bölünmenin eşiğindeyiz. Birinci Dünya Savaşı yıllarında, Doğu ve Güneydoğu illerimizde, bir Ermeni devletinin kurulması için bütün Avrupa devletleri ve Rusya çaba göstermişlerdir.Acaba ne odluda aynı topraklar üzerinde bir Kürt devletinin kurulması için adeta çırpınıyorlar? Dün bu topraklar Ermenilerin toprakları idiyse, bgün neden aynı topraklar, Kürtlerin vatanı oldu? Biraz tarih okuyanlar bunları bilirler. “Haçlı orduları, Anadolu’ya, barış ve medeniyet getirmek için gelmiştir diyerek tarihinden haberi olmayanlar, bugün söylediğinin ertesi günü tersini söyleyenler”, başkalarından icazet alanlar nutuk atmanın devlet yönetimi olduğunu zanneder ve anlamış gibi görünürler..Kimin atına binmişlerse onun türküsünü söylerler. Emperyalizm, işini bitirince de kullandığı mendili çöpe atarlar. ACABA BUNLARI NİÇİN YAPIYORLAR?
Bunlar Kürtlerin kara kaşına kara gözüne aşık oldukları için mi PKK terör örgütünü destekliyorlar? Elbette değil. Doğuda bir Ermenistan devletinin kurulmasını, Osmanlı döneminden beri isteyen Haçlı zihniyeti, yarın Kürtlerinde yedi sülalesinden emdiği sütü burularından getirecektir.     
Doğu ve batı dünyasının oyunlarına gelen cahiller ve gafiller, Türkiye’de artık TÜRK adına bile tahammül edemeyecek duruma gelmişlerdir. Türkleri tarihten silerseniz, ortada zaten tarih kalmaz.  
İKİNCİ SEBEP İSE;Tarih boyunca, işbaşında bulunan bazı devlet adamlarımızın beceriksizliğidir.       
Peygamberimiz (s.a.v ) sormuşlar; “ Kıyamet ne zaman kopacak ya Resulullah”. Cevap vermiş, Emanetler ehline verilmediği zaman” buyurmuş. Evet emanetler ehline verilmelidir.         
KÜRT asıllı  mütefekkir, Ziya Gökalp şöyle diyor;
“ Turanın bir ili var,/ Ve yalnız bir dili var   
Başka bir dil var diyenin/ Başka bir emeli var. 
EVET,  bugün başka bir dil isteyenlerin ve PKK Ermeni terör örgütünü siyasallaştıranların, başka amelleri ayan ve beyan ortadadır.                                                                                                                                                                                                

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı