Siyaset

Bakan Varank Gümüşhane’de

Bir dizi ziyaret, inceleme ve açılış için Gümüşhane’ye gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank

Bir dizi ziyaret, inceleme ve açılış için Gümüşhane’ye gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank “Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi İstişare ve Değerlendirme Toplantısı” kapsamında sektör temsilcileriyle bir araya geldi.

Toplantının ardından Bakan Varank, Torul ilçesine bağlı Harmancık Köyü’nde Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının rekabetçi sektörler programı çerçevesinde Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından yürütülen 8 milyon avroluk Gümüşhane Geleneksel ve Organik Ürünler İş Geliştirme Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Torul ilçesinde bulunan Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz ve Şehit Polis Memuru Serdar Oğur’un ailelerine birer ziyaret gerçekleştiren Bakan Varank, ziyaretin ardından yapımı devam eden, dünyanın ikinci, Türkiye’nin en uzun karayolu tüneli olacak olan Yeni Zigana Tünelinde incelemelerde bulundu.

Yeni Zigana Tünelinde yapılan incelemenin ardından Valilik Makamı ve Belediye ziyareti gerçekleştiren Bakan Varank, Gümüşsu Meyve Suyu Fabrikası ve Gümüştaş Madenciliğe ait maden işleme tesisinde incelemelerde bulunarak ziyaretine son verdi.

 

TC Gümüşhane Valiliği

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı