Manşet

Akçay’dan Fedakarlık Çağrısı

GTSO Başkanı Akçay’dan işyeri kiralarında fedakârlık çağrısı

Koronavirüs (Kovid-19) salgınına yönelik yürütülen mücadelenin kararlılıkla devam ettiğini belirten Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı İsmail Akçay, yürütülen bu mücadele kapsamında şehrimizde durma aşlamasına gelen ticari hayatın devamlılığı için işyeri kiralarında fedakarlık çağrısında bulundu.

Koornavirüs salgınının Pandemiye dönüştüğü günümüzde, salgının küresel boyuttaki etkilerini millet olarak en az bedelle atlatmak için millet olarak çok önemli bir mücadele yürüttüklerini belirten GTSO Başkanı İsmail Akçay, ‘Devletimiz başta sağlık teşkilatımız olmak üzere, bütün kurumlarıyla büyük bir fedakarlıkla çalışıyor. Bizlerde vatandaş olarak devletimizin aldığı kararlara uyuyoruz ve uyguluyoruz. Bu kapsamda ülkemizde ve şehrimizde birçok işyerimiz kapandı ve kapanmayanlarda da ticaret bitme aşamasına geldi. Esnaf ve tüccarımız hiç olmadığı kadar zor günler yaşıyor. Bu olağanüstü günlerde ticaretin olmadığı dönemde işyeri kiraları nasıl ödenecek.
Değerli işyeri sahiplerimiz, kiracılarınız olarak bu olağanüstü süreçte kiralarımızda fedakarlık yapmanızı takdirlerinize sunuyor, sizlerden bu fedakarlığı talep ediyoruz. Sizlerin de farklı sorumluluklarınızın olduğunu bilmekle beraber, kiracılarınızı elimizde olmayan bu sebeplerden dolayı hoşgörü ile anlayışla karşılayacağınıza inanıyoruz. Çünkü siz bu şehre emek veren tüm insanları her zaman anlayışla karşıladınız. Unutmayalım esnaf ve tüccar varsa işyerlerimizin değeri, esnaf ve tüccarımız yoksa işyerlerimizin bir değeri olmayacaktır. Sevgili Peygamber Efendimiz ‘in ‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ inancı bu günlerde daha çok anlam kazanmaktadır. İşyeri sahiplerimizin fırsat ayağına gelmiştir. İşyeri sahiplerimize gösterecek oldukları duyarlılık için şimdiden minnet ve şükranlarımızı sunuyorum. Yunus Emre’nin çok değerli bir sözü var; ‘’Mal Sahibi Mülk Sahibi, Hani Bunun İlk Sahibi, Mal Da Yalan Mülk’de Yalan, Gel Biraz Da Sen Oyalan.’’

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı