Diğer

Afet Farkındalık Eğitimi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kamuoyuna ilan ettiği

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kamuoyuna ilan ettiği 2021 yılı, ‘‘Türkiye Afet Eğitim Yılı” olarak belirlendi.
Bu kapsam da mülki idare amirleri koordinesinde, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, üniversiteler ve özel sektör kuruluşları ile iş birliği içerisinde eğitim seferberliği başlatıldı.
Vali Yardımcısı Gürkan Karaman başkanlığında, kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum kuruluşlarının, meslek odalarının, üniversite ve özel sektör kuruluşlarının müdür ve eğitmenlerinin katılımı ile, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü toplantı salonunda Eğitim Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda Vali Yardımcısı Karaman, Gümüşhane genelinde yürütülmekte olan eğitim faaliyetlerinde, İl genel nüfusuna göre belirlenmiş, 113,700 kişilik hedef kitleye ulaşılması gerektiğini ifade ederek, “Afet Eğitim Yılı kapsamında yürütülen tüm eğitim ve iletişim faaliyetlerimizde temel amacımız, afete dirençli toplum oluşturma misyonu çerçevesinde tüm vatandaşlarımızın, yaşadığımız coğrafyadaki afet riskleri konusunda farkındalık kazanması, kendisinin ve ailesinin görebileceği zararı azaltmak için önlem alması, afet anı ve sonrası için hazırlıklar yapması amaçlanmaktadır. Bu zamana kadar yapılan eğitim faaliyetleri sonucunda 60,000 hedefine ulaşılmış. Tüm eğitim paydaşlarının gerçekleştirdiği eğitim verileri üzerinde değerlendirmeler yapılarak, kurumsal bazda eğitimlerin tümünün gerçekleştirilmesi için 1 Kasım 2021 tarihi kararı alınmıştır” dedi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı