Diğer

9 Gönüllüyü Alkışlıyoruz

Halk Eğitimi Merkezinde maske üretimi başladı

Halk Eğitimi Merkezinde dokuz gönüllü bayan öğretmen ve usta öğretici, korona virüs salgınına karşı tedbir amaçlı olarak maske üretmeye başladı.
Maskeler, Gümüşhane Sağlık Müdürlüğü uzmanlarının istediği modern vasıflarda olacak. Gümüşhane Devlet Hastanesinde ve diğer sağlık birimlerde görev yapan sağlık çalışanlarının maske ihtiyacını karşılamak üzere başlatılan üretim neticesinde, üretilen maskeler Devlet Hastanesi yetkililerine ücretsiz olarak teslim edilecek. Burada dezenfektasyonu yapılacak olan maskeler, dezenfektasyonu yapılmış şekliyle kullanıma sunulacak.
Maske üretim çalışmaları, günde 300, toplamda 5000 adet üretim hedefiyle sürdürülüyor. Talep doğrultusunda üretim kapasitesi arttırılabilecek.
İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Seydi Doğan, Gümüşhane Halk Eğitimi Merkezi Giyim ve Dikiş Atölyesinde maske üretimi yapan gönüllü öğretmen ve usta öğreticilerle ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Seydi Doğan; “Yapılan bu çalışmadan çok memnun kaldıklarını, zor şartlar altında gece gündüz çalışan ülkemiz sağlık mensuplarına sunulacak olan bu maskelerin çok anlamlı olduğunu belirterek Halk Eğitimi Merkezi yöneticilerine, üretimde bizzat çalışan öğretmen ile usta öğreticilere teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı