Köşe Yazıları

Taraflı tarafsız merak edenler

Geçtiğimiz günlerde Valilik sitesinde dolanıyordum, İnanın yayın hayatına başladığımız günden beri haberim olmayan bir nokta gözüme ilişti.

Baktım,Gündoğumuhaber, Gümüşhane’de en popüler haber sayfaları arasına girmiş.
Sıralama mı?,Sonsuzdan bir arkası ne fark eder?

Taraflı tarafsız herkes merak ediyor,En profesyonel çalışan haber sayfaları arasında popüler olmak, nasıl bir  şey,Öyle ya!
Zırnık destek yok,Bir hal hatır sormak yok,Sende var mısın kardeşim demek yok.Şu üç kuruşa muhtaç yerel basın camiasında ayakta tutunabilmak,Olacak iş mi?

Dostlarımız bizi seven sevmeyen herkes bilmelidir ki,İnanın bu sevgi ve güç halkımızdan geliyor.Zemzemle yıkanmış değiliz,Ama her kim; Gündoğumuhaber deyince,Gümüşhane’de iz bıraktığını biliyor.Neden?

Çünkü arkasında Gümüşhane halkı var, Gümüşhane’nin gerçekleri var.Ne güzel bir şey aslında,Hiçbir ticari kaygı taşımadan düşmana da dosta da kendini kabul ettirebilmek.

Haddi aşmak mı? Asla…Yükseldikçe daha da mütevazi ama kendinden emin adımlarla ilerleyen bir Gündoğumuhaber tek hedefimiz.

İnşaallah,
Gümüşhane’ye Gündoğumu haber ismini sembol yapacağız.Yine en büyük destekçimiz, Gümüşhane olacak,Çünkü onlar olmazsa biz bir hiçiz.,Çünkü onların sayesinde koca demeyeyim de uzun bir on yılı başarıyla tamamlamanın sevincini, kıvancını yaşıyoruz.

Öğreneceğimiz elbette çok şey var,Yapabileceğimizde,Yapacak olduğumuz şeyleri elbette  duracağımız yeri de biliyoruz.Gümüşhane ve Gündoğumuhaber kim ne derse desin artık bir ayrılmaz parça oldu.Bu sevgiyi devam ettirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Gümüşhane  daha güçlü basın, daha güçlü bir ses, daha özgürlükçü bir anlayışla ayakta durabilmelidir.

Bakınız komşu Trabzon’da onlarca ahber sayfası ve gazete var.Onun içindir ki güçlü,Onun içindir ki lobisi var,Onun içindir ki, Trabzon…Ne yazık ki Gümüşhane için aynı şeyleri söylemek mümkün mü?

Eleştirmeyen,Tekdüze,Kapalı kapılar arasında kalmış,Medyadan, özgürlüklerden, çok seslilikten yeterince nasiplenememiş.Bu anlayışı kırmak için daha çok Gündoğumuhaber ve onun ruhunu taşıyan habercilik anlayışına gerek var.Tartışılır yada tartışılmaz,Bu gerçek Gümüşhane’nin ta kendisidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı