Köşe Yazıları

Neredeyse aforoz edilecektik

O zaman ki adıTorul Gençlerbirliği idi.

*Voleybol ligine yine o zamanki adı Aroma Voleybol 1. Ligi idi, yükselerek değil davet edilerek girmişti.

*Kaç sene olmuş..Gümüşhaneliler her şey de olduğu gibi o yıllarda da heyecanlıydı.Salonu tek tükde olsa dolduruyorlardı.

*Bu zaman zarfnda pek çok oyuncu değişti.Sırp Marco en renklisiydi.Afrikalı Mayo sempatikti.Brezilyalı İwan’ı unutmayalımBence tarihi hata yapılarak gönderilen Ukraynalı Saşa’nın Torul’da ne kadar sevildiğinin altını çizelim.

*Torul Gençlerbirliği yine böyle kötü gidiyordu.İlk beş maçı kaybetmişlerdi.Salondaki mücadele Gündoğumuhaber’i  rahatsız etmişti.
Birşeyler yapılmalıydı.O dönem ‘Torul Kaybedenlerbirliği’ başlığımız nedeniyle neredeyse aforoz edilecektik.O haber soonrası TGB’i şaha kalktı,Bize saldıranlar gevşedi.

*Haber sayfamızdaki eski başkan Evren Özdemir’in haberini okuyunca aklıma yıllar öncesi yaşadığımız o olay geldi.Aslında kötü niyetli değildik, Torul camiasına anlatamamıştık o kadar.Bir insan kendi toprağının spor kulübüne nasıl düşman olabilirdi ki, ya da kötüleyebilir?Tepkimiz onca emeğe verilen müacadele karşısında sporcuların gayretli olmamasıydı, birazcık daha mücadele etmesiydi, yenilgiyi hemencecik kabullenmemeleriydi.

*Ve bugün şimdi adı Gümüşhane Torul Gençlik olan o voleybol takımı yine zor günler yaşıyor.Bu kez başlık atacak değiliz.Ancak üzülüyoruz.Tırnakla kazınan toprağın elimizin altından uçup gitmesini istemiyoruz o kadar.Kim ne yapacaksa elini çabuk tutsun o zaman.Zira zaman daralıyor, Gümüşhane Torul için. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı