Sevgili
Şener YAZGAN

Sevgili

Bu içerik 984 kez okundu.
Sevgili,Küçükken yolunda düşe kalka büyüdüğüm Gümüşhane’yi özlüyorum.Elma bahçelerini özlüyorum bu garip şehrin.Beton binaların esir aldığı toprağa bakıyorum şimdi…

*Güler yüzlü insanları vardı bir dönem,O günlerde hiçbir zaman umutlarını kaybetmemişlerdi.Toprağa çağırır, dinler, yüzünü masmavi gökyüzüne çevirirdi.Sevda türküleri çığırırdı dağlarında çobanlar..


*Sevgili,Gümüşhane’ye her gittiğimde umutsuzlaşan insanları görüyor gibi oluyorum,Yalnızlık eşlik ediyor sokaklarında,Bacadan yükselen dumanı bile bir garip olmuş şehrin,Sokaktan sökülmüş taş misali bir kenara fırlatılmış hissediyor kendini insan.*Sevgili,Nasıl oldu da biz bu hale geldik diye düşünüyorum,Gümüşhane’yi küstüren nedenleri topluyorum tek tek,Umutsuzluğu denklemini kuruyorum süresiz,Bir elma kokusunda arıyorum Gümüşhane’yi..Harşiti alıyorum karşıma,Kuşakkaya’yı dinliyorum yalnız,Kahır gözyaşlarının süzüldüğünü görüyorum tepelerden..


*Sevgili,Bitmek bilmeyen kavgaların adreslerine gidiyorum umarsızca,Her kapının suratıma kapandığını görüyorum,Elim sıcak bir el yerine soğuk bir taşa değiyor,Mavisi gitmiş gökyüzünde arıyorum Gümüşhane’yi,Ben garip şarkıları söylemeye devam ediyorum.

*Sevgili,Bilmem bir daha dönmek istermiyim bu şehre,Bu şehirde bir daha kalmak istermiyim..Bıraktığım hayalleri, güzellikleri, aşkları, sevdaları çalmışlar gördüm,Gördüğüm  nankörlük vefasızlığın omuzunda ..

*Sevgili,Karanlıktan korktuğumdan değil, bu şehri kaybettiğimden korkuyorum,Çaldığım ıslık ondan,Tekme atacağım çakıl taşı bile kalmamış caddesinde şehrimin,Pazarı garip, çarşısı endişeli, gözler puslu, hüzünlü..

*Sevgili,Kim, hangi el? hangi düşünce tutmuş bu şehrin yakasından diye düşünüyorum,Kokusu geliyor sahte gülücüklerin,Timsah gözyaşlarıyla dolmuş şehrin her bir köşesi. 
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Okullar Arası Taekwondo Grup Müsabakaları Başlıyor
Okullar Arası Taekwondo Grup Müsabakaları Başlıyor
Gümüşhaneli liseliler en çok onların şarkılarını söyledi
Gümüşhaneli liseliler en çok onların şarkılarını söyledi