Metin İlhan’a açık mektup
Şener YAZGAN

Metin İlhan’a açık mektup

Bu içerik 1045 kez okundu.
Öncelikle bir Gümüşhaneli ve  Gümüşhanespor taraftarı olarak bu hakkı kendimde gördüğümü belirtmek isterim.

Gümüşhanespor’u yok saymak ve Gümüşhane insanını kimliği, sıfatı, mevkii ne olursa olsun bu derece küçük düşüremeyeceğini ya da görmemezlikten gelemeyeceğini en azından bu şehrin insanları olarak buna müsaade etmeyeceğimiz notunu baştan düşüyorum.Ve sözlerime devam etmek istiyorum… Öncelikle Gümüşhanespor tam 13 yıl aradan sonra 2. Lige yükseldi. Bu şampiyonluk Gümüşhanespor için belki küçük bir çocuğun rüyasında görmeyi hayal ettiği bir oyuncağa bir kırmızı ayakkabıya benziyordu.
Onun içindir ki bilmiyorum siz gördünüz mü ki camiayı bilen  biri olarak muhakkak görmüş yada işitmişsinizdir Gümüşhane geçtiğimiz sezonun sonunda Yozgat stadyumunu ana baba gününe çevirmişti.
Bunca emek, bunca sıkıntının arasından küllerinden doğan bir takımı yaratmak kolay değildi hocam, siz böyle bir Gümüşhane sporu teslim aldığınızın farkında mısınız?
Gelgelelim ikinci bir hususa,  Gümüşhanespor 2. Ligde hiçbir zaman misafir ya da asansör takım görüntüsü vermemeliydi. 2. Ligde mücadele veren Gümüşhanespor zaten 3. Lige yakışmıyordu ve layık olduğu belki de daha da yukarı çıkacak başarıları elde edecek kabiliyete sahipti.Geçtiğimiz sezon yine öyle ya da böyle başarılı bir teknik adamı Gümüşhanespor’un başından ayırdık. Siz bu başarının ağızlarda kalan tadını daha beş maçlık serüvende kaçırmış oldunuz hocam. 
Sezon başı verdiğiniz ve haber sayfalarımızdan yayınladığımız o cümleleriniz arşivimizde hala saklıdır. Biz direnen, rakibi ısıran, savaşçı ve en önemlisi size inanmış bir takımı sahada göreceğimizi umuyorduk ne yazık ki hala hazır da bunu göremedik hocam.
 ŞİMDİ NE OLDU?Ligin başında Nevşehir kampı iyi geçti ya da siz öyle söylediniz. Transferler sizin görüşleriniz doğrultusunda gerçekleşti. Oynadığınız hazırlık maçları ölçü olmasa da yine de başarılı bir takım görüntüsü verdiniz. Şehir, Gümüşhane olarak öyle sevinçli, öyle heyecanlıydı ki ve hatta kaybettiğimiz ilk hafta müsabakasının bir kaza olduğuna bile inanmıştı.Hocam şimdi ne oldu da tam beş hafta sonra bu takım hem de sizlerin ifade ettiği sözler noktasında baş aşağı doğru gitmeye başladı. 


TARAFTAR KIRGIN Zaman geçtikçe kusura bakmayınız ama kredinizi yitiriyorsunuz, sayın hocam, geçmiş dönemdeki hocalarımızı bile arar olduk. İnanınız bu takım 3. lige dönerse tarih sizi affetmeyecektir Metin hocam.Yine taraftarın kırgın, kızgın ve öfkeli olduğunu Gümüşhanespor’un bu seviyeyi hak etmediğini bilmenizi isteriz. Hele hele İBB karşılaşması sonrası bir haber sayfamızda yer alan tepkileriniz ise affedilir, kabul bir hareket değildi sayın İlhan. Hele hele yardımcı antrenörünüzün beşeri münasebetleri zorlayan ve kabul edilmeyecek derecedeki hareketi sonrası sizin ve kendisinin bu camiadan taraftardan bir özür beklediğini ve özür borcunuz olduğunu söylemek isterim. Yoksa sizde bu şehrin sahipsiz olduğunu mu sanıyorsunuz…? 

BİZİM SUÇUMUZ NEDİR?
Neticede bizler, sizler hadi onuda bir kenara koyalım bu taraftar cebindeki son parasını o soğukta sıcakta yağmurda çamurda Gümüşhanesporu izlemek için veriyor ne ki takım sahada koşmuyor, yardımlaşmıyor, direnmiyor sanki sokak arasında top koşturan çocuklar misali bir sağa bir sola savruluyor ve siz kenar yönetimi olarak hiçbir şey yapmıyorsunuz hocam. Bizim suçumuzun ne olduğunu gerçekten neden böyle bir Gümüşhanesporu izlemek zorunda bırakıldıldığımızı anlatmanızı istiyoruz?
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“3. Yılında 15 Temmuz Darbe Girişimi”
“3. Yılında 15 Temmuz Darbe Girişimi”
GTSO Başkanı İsmail Akçay
GTSO Başkanı İsmail Akçay