Kutayer-Işık  hukuk bürosu hayırlı olsun
Şener YAZGAN

Kutayer-Işık hukuk bürosu hayırlı olsun

Bu içerik 1188 kez okundu.
Doğar büyür,Gün gelir kendi ayakları üzerinde durur.Yuvadan uçar…Okur, adam olur!Hele o azim bir büyük ustalık getiren işle yoğrulmuşsa, tadı bir başka olur

Pazar günü Kutayer-Işık hukuk bürosunun açılış törenindeydim.Duayen hukukçu, eski bakan Gümüşhane’nin gözbebeği sayın M. Oltan Sungurlu, renkli simasıyla eski Valimiz sayın Enver Salihoğlu,Prof. Kendigelen;Ve Kurtlar Vadisinin unutulmaz karakteri Abdülhey (Kenan Çoban).Tören için gelen aklımda kalan bazı isimler.

Sevgili Dr. Çetin Işık ağabeyin oğlu Burak kardeşimiz, ortağı Mehmet Can Kutayer ile birlikte hayırlı bir işe el attı.Kolay mı hukuk okumak,Avukat olmak.Bir toplumun sorumluluğunu sırtında taşımak.Ben yüzlerindeki o nuru, sevinci gördüm de ‘başarır’ dedim içimden.Gerçekten Pazar günü Sahrayıcedit’te muhteşem bir manzara vardı.Biz hukuk bürosu değil sanki yeni bir gücün kapısını aralıyor yada açıyorduk o gün…Hayırlı olsun.Gümüşhanelilerin ve Gümüşhaneli ileri gelenlerin ilgisi de açılışın renkli olmasına yetti de arttı bile.İşte, istediğimiz an neler yapabileceğimizi bir hemşeri kaynaşmasını bir kez daha ortaya koyduğumuzu görünce mutlu oldum.İzmit’ten bile gelenler oldu.Duygulandık…
Sayın bakanım Sungurlu genç avukatlara bol, bol nasihat verdi.Nasıl etmesin ki, yılların tecrübesi,Her Gümüşhanelinin yoldaşı gibi.
Sayın Valim renkli simasıyla açılışı daha renkli hale getirdi.Her zamanki gibi Gümüşhanelileri yalnız bırakmadı.

Bu arada Baba Işık’ın mutluluğu yüzünden okunuyordu,Bir oğul büyütmüş ve belki de toplumun en hassas olduğu bir konuda yani adalet yükünü çekecek inancıyla o sorumluluğu evladının taşıyacağını kanıksamış.Kutayer- Işık Hukuk Bürosu genç avukatların yaşama dair birer mücadele basamağı gibi.Başarı diliyorum, kazasız belasız işler temenni ediyorum.
Türkiye’nin hakikaten böylesine genç, çalışkan ve pırıl pırıl insanlara ihtiyacı var diyorum.Bu genç beyinler Gümüşhane’den çıkınca daha da mutlu oluyorum.

Bu arada unutmadan sevgili  Avukat Mehmet Can Kutayer kardeşimizin bu mutlu gününde Zonguldak esnafıda kendisini yalnız bırakmadı
Başarı vaat eden bir avukat olacağının sinyallerini veriyor, Burak Işık kardeşimizle inanıyorum ki başarılı işlere imza atacaklar.
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Okullar Arası Taekwondo Grup Müsabakaları Başlıyor
Okullar Arası Taekwondo Grup Müsabakaları Başlıyor
Gümüşhaneli liseliler en çok onların şarkılarını söyledi
Gümüşhaneli liseliler en çok onların şarkılarını söyledi